Strona główna

 Modernizacja targowiska dłużej niż wstępnie zakładano

Modernizacja targowiska dłużej niż wstępnie zakładano

2019-09-19 13:21:13  |  Agata Wiśniewska

Nie cztery a dziewięć miesięcy ma potrwać modernizacja targowiska przy ul. Młodzieżowej. - Tej inwestycji nie da się zrealizować od listopada do marca, czy do kwietnia - mówi burmistrz Arseniusz Finster.

W przyszłym tygodniu miasto ogłosi przetarg na modernizację targowiska przy ul. Młodzieżowej, która obejmie zadaszenie rynku a także wymianę nawierzchni placu. Kosztorys zadania opiewa na 5,5 mln zł.

- Niestety nie będę mógł dotrzymać słowa, które dałem w pośpiechu i popełniłem błąd. Tej inwestycji nie da się zrobić od listopada do marca, czy do kwietnia. Przewidujemy, że będziemy ją realizować do sierpnia - informuje  burmistrz Arseniusz Finster. Włodarz wyjaśnia, że to m.in. przez ciepłociąg, którego  nie sposób przełożyć w okresie grzewczym. - Opiniowaliśmy ten projekt u różnych wykonawców i tam jest olbrzymia skala trudności - dodaje burmistrz tym razem mając na myśli szeroki zakres prac i niewiadomą pod znakiem pogody w pierwszych miesiącach wykonania zadania.

Dla kupców handlujących przy ul. Młodzieżowej oznacza to dłuższą wyprowadzkę na pobliski parking. - Cieszymy się, że modernizacja targowiska zostanie przeprowadzona. Teraz cierpliwie czekamy na rozpoczęcie inwestycji - mówi Maciej Werochowski ze Stowarzyszenia Targowisko Młodzieżowa.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl