Strona główna

Wystawa fotograficzna z Meksyku na chojnickim rynku

Wystawa fotograficzna z Meksyku na chojnickim rynku

2020-05-07 07:49:16  |  ChCK

Chojnickie Centrum Kultury oraz Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej zapraszają na wystawę meksykańskiego fotografa Ivana Lobo pt. "Dusza moich korzeni".


Seria zdjęć "Dusza moich korzeni" dała nazwę całej wystawie, ponieważ ukazuje różnorodność życia w Meksyku - jego zwyczaje, tradycje, kolory, czerń i biel, dobro i zło. Obrazuje kontrasty życia ludzi w kraju, który posiada wielkie bogactwo kulturowe i naturalne, który, mimo wszystkich problemów, zawsze znajduje duchowe dobro i szczęście w swoich korzeniach. Wystawa składa się z pięciu serii fotograficznych, tworzących kolekcję prezentowaną w Chojnicach.

Ivan Hernández Trejo, lepiej znany jako Ivan Lobo, jest meksykańskim fotografem dokumentalnym, który głównie skupia się na ocalaniu i utrwalaniu tradycyjnych rytuałów i uroczystości kultury ludu Otomi Hnahnu w centralnym Meksyku.

Jest pasjonatem obrazu, lecz jego praca nie ogranicza się do dokumentacji. Jako posiadacz złożonej osobowość lubi eksplorować. Widać to w ujęciach, melancholii zdjęć, ich romantyzmie i mistycyzmie, erotyce. W swoich pracach pokazuje znakomitą płynność doznań i uczuć, co daje obserwatorowi możliwość nie tylko cieszenia się obrazami, ale także użycia wyobraźni. Początki jego pracy sięgają roku 2011. Zaczynał karierę przy wsparciu niemieckiego fotografa przyrody Thomasa Haug'a - Cristina de la Concha (pisarka meksykańska).

Wystawa była już prezentowana w ChCK w czerwcu 2019 roku w ramach festiwalu InterTony.

Wystawę można oglądać na chojnickim rynku w gablotach ChCK.

Zapraszamy!

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl