Strona główna

Pełen optymizm na budowie ChCK-u

Pełen optymizm na budowie ChCK-u

2018-09-07 20:19:46  |  Agata Wiśniewska

Radni oglądający dzisiaj (7.09) postępy prac na budowie przy ul. Swarożyca  nie szczędzili komplementów wykonawcy, który podjął się dokończenia modernizacji siedziby kultury. - O to chodziło, żeby tak to wszystko wyglądało - mówili zgodnie. Co ważne, Józef Urbaniak podtrzymał deklarację, że prace zakończą się 12 listopada.- Realny czas otwarcia Chojnickiego Centrum Kultury to grudzień. To będzie upominek na Boże Narodzenie - dopowiadał od razu burmistrz Arseniusz Finster, bo przecież po zakończeniu prac muszą nastąpić odbiory, a i ludzie kultury potrzebują chwilę, żeby przenieść się ze swoim majdanem z zastępczych pracowni. - Zakładam, że miesiąc nam to zajmie. Zresztą lepiej odczekać nawet kolejny, ale żeby już nic nie trzeba było poprawiać czy remontować - mówił Radosław Krajewicz dyrektor ChCK-u.

Obecnie budowlańcy wykańczają m.in. salę kinowo-teatralną. - To najbardziej wymagające 200m2 na tym obiekcie - przyznał Józef Urbaniak realizujący inwestycję wraz charzykowskim Marbrukiem  i firmą Andrzeja Gorlika. - Będziemy mieli nowoczesne oświetlenie i nagłośnienie. Naprawdę nie będzie się czego wstydzić - zdradził szefujący centrum kultury.

Niektóre zamawiane materiały przychodzą z opóźnieniem, inne na styk, ale co ważne robota idzie do przodu. - Dzisiaj przyjechała np. kostka klinkierowa z Niemiec, a na drzwi wciąż czekamy - informował Urbaniak. Na terenie zewnętrznym Marbruk układa polbruk pod trzypoziomowy parking. Komfort dojeżdżających do ChCK-u autem znacznie się poprawi, bo plany inwestycji obejmują także remont ulicy prowadzącej do placówki.

To jest to. Ta budowa bardzo mi się podoba. Po trzech miesiącach pracy widzę znakomity postęp, bo trzy miesiące to jest krótki czas, gdzie zostało wiele rzeczy zrobionych. Podoba mi się organizacja na tej budowie, bo to jest dostęp pracowników do dokumentacji, to jest wszystko pokazane, jak to wygląda. O to właśnie chodziło - chwalił Marek Bona z nadzieją  na pierwszy filmowy seans niebawem.

Link do Mp3 (To jest to. Ta budowa bardzo mi się podoba...)

- Z dzisiejszej perspektywy jednoznacznie widać gołym okiem, że diametralnie wszystko zmieniło się na plus. Po tej wizytacji jesteśmy pełni optymizmu - dodał radny Stanisław Kowalik.

Link do Mp3 (Z dzisiejszej perspektywy jednoznacznie widać gołym okiem, że diametralnie wszystko zmieniło się na plus.)


Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl