Strona główna

ChCK czeka na moce. Aktualizacja

ChCK czeka na moce. Aktualizacja

2018-01-17 11:25:55  |  Agata Wiśniewska

Robotnicy zjechali do domu na święta. Do tej pory nie widać ruchu na placu budowy.


Przestój w pracach nad wartą ponad 12 milionów złotych inwestycją nie martwi burmistrza. Na  pytanie co z Chojnickim Centrum Kultury, odpowiada żartem. - Działamy. Firma przygotowuje silne uderzenie. Te siły się kumulują w przestrzeni i jak one się uzewnętrznią, to wtedy zobaczymy materialnie tę siłę - mówi Arseniusz Finster, który niespełna miesiąc wcześniej wyrażał gotowość do zerwania umowy z konsorcjum firm z Poznania i Grudziądza, jeśli harmonogram robót w styczniu nie będzie realizowany.

Link do Mp3 (Siły. Firma przygotowuje silne uderzenie...)

Redakcja chojnice24 wystąpiła o harmonogram prac do urzędu miejskiego (9.01). Czekamy do dziś. W temacie próbowaliśmy się też kontaktować z dyrektorem RCI Dariuszem Durką. Bezskutecznie.

Zgodnie z aneksem do umowy podpisanym 19 grudnia, modernizacja centrum kultury powinna potrwać do końca maja, tj. 8 miesięcy później od początkowo zakładanego terminu. Wśród powodów opóźnienia wykonawca podał konieczność wykonania robót dodatkowych i zamiennych. We wniosku o zmianę terminu, który wpłynął do urzędu 8 grudnia, widnieje 15 pozycji, które po zsumowaniu roboczogodzin dały 164 dni. Zapisano w nim między innymi, że pogrubienie tynków wymagało przesunięcia robót podstawowych o 41 dni, a naprawa sufitu o 24. Koszt tych dwóch prac to kolejno 107 tys. zł i 70 tys. zł.

14 grudnia do ratusza trafiło kolejne pismo od RCI. Są to wyjaśnienia do poprzedniego wniosku. Wykonawca informuje, że pomyłkowo w zestawieniu umieścił elementy z poprzedniego protokołu konieczności. Tym samym liczba pozycji robót dodatkowych i zamiennych zmniejsza się do 9, a liczba dni spada do 152. Wydłuża się za to czas przesunięcia prac, w tym m.in. przez pogrubienie tynków, już nie o 41 dni a 84. Naprawa sufitu  zajmuje budowlańcom o  10 dni więcej niż w poprzednim wniosku. Wartość kosztorysowa robót nie ulega zmianie, mimo innego terminu ich wykonania.

Aneks do umowy, Wniosek o aneks, Wyjaśnienie do wniosku, Protokół konieczności nr 5, Protokół konieczności nr 8

Aktualizacja 29.01.2018

Publikujemy harmonogram prac modernizowanego ChCK-u. Dokument otrzymaliśmy z UM 23 stycznia br.

Harmonogram rzeczowo-finansowy

 

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl