Strona główna

Plac budowy na widoku

Plac budowy na widoku

2016-11-17 11:24:40  |  Monika Szymecka

Przebudowa domy kultury trwa. Zakończyć ma się na jesień przyszłego roku. Koszt to ok. 11 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm z Poznania i Grudziądza.

 

Obiekt położony jest na skarpie przy głównej ulicy, więc postępy w pracach chojniczanie mogą obserwować na bieżąco. Jeden z naszych czytelników zaniepokojony pękniętą ścianą budynku, ktory ma prawie pół wieku, wysłał na nasz redakcyjny adres kontakt@chojnice24.pl maila wraz ze zdjęciami i pytaniem o bezpieczeństwo. Ten przekierowaliśmy do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego Jerzego Kolca, który nie zajął konkretnego stanowiska, ale odesłał do inwestora budowy. Nadzór nad inwestycją jest podwójny. Poza inspektorem  nadzoru, jakim jest Biuro Obsługi Inwestycji Sun Project Rafała Chomiuka spod Bydgoszczy, które za zadanie policzyło sobie 83 tys. zł, jest jeszcze nadzór autorski. Ten sprawuje za ponad 50 tys. zł architekt Zdzisław Kufel, któremu miasto za niespełna 300 tys. zł zleciło projekt termomodernizacji i modernizacji Chojnickiego Centrum Kultury. Inspektor nadzoru Rafał Chomiuk zapewnił, że nie ma powodów do obaw, a pęknięcie nie powstało w wyniku trwających właśnie prac budowlanych. - Ściana była wcześniej pęknięta i w projekcie jest program, jak zachować się z tym peknięciem - odpowiedział na zgłaszane wątpliwości.

Link do Mp3 (- Ściana była wcześniej pęknięta...)

- To nie jest w zakresie moich kompetencji - na początku rozmowy zaznaczył jednak budowlaniec. - To jest rozwiązanie tymczasowe dla organizacji budowy i tutaj kierownik ma nad tym piecze. Wszystko jest jak najbardziej w porządku.

Link do Mp3 (- To nie jest w zakresie moich kompetencji...)

Rafał Chomiuk wyjaśnił, że wejście będzie w innym miejscu, a to istniejące wykorzystywane jest do wywożenia gruzu z budynku. Otwór najpierw wzmocniono belką, a po naszym zapytaniu jeszcze podmurowano. Inspektor zapewnia, że na placu budowy bywa często.

Na czas remontu kultura znalazła tymczasowe lokum w Gimnazjum nr 1 przy ul. Młodzieżowej. Spektakle teatralne widzowie oglądają w auli podstawówki "jedynki", a co poniedziałek w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego kinomaniacy spotykają się w... restauracji.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl