Strona główna

Violetta Kasprzak kandydatką do RM

Violetta Kasprzak kandydatką do RM

2017-05-31 12:03:43  |  Monika Szymecka

W miejsce wygaszonego mandatu radnego Mirosława Janowskiego. Wybory uzupełniające prawdopodobnie odbędą się na koniec wakacji, czyli w tzw. sezonie ogórkowym. Dlatego Projekt Chojnicka Samorządność zawczasu informuje o swoim wskazaniu. - Wraz ze wzrostem temperatur wzrasta też temperatura polityczna w mieście. Myślimy, że najbliższe lato będzie bardzo gorące właśnie pod tym kątem - mówi radny opozycji Mariusz Brunka.

 

Na razie jeszcze nie wiadomo z kim mieszkanka os. Leśnego będzie rywalizowała. Violetta Kasprzak jest lekarzem anestezjologiem. Od ponad 25 lat związana z chojnickim szpitalem. Działaczaka związków zawodowych. - Od lat walcząca o prawa pracownicze i to na bardzo trudnym odcinku, jakim jest służba zdrowia -  zauważa kolega ze stowarzyszenia Mariusz Brunka. Prywatnie jest żoną Macieja, wuefisty i ratownika WOPR, i mamą trojga dzieci. Hobby pani Violetty to taniec i sport. Przez rok szefowała Projektowi Chojnicka Samorządność, a członkowie stowarzyszenia podkreślają, że był to owocny i aktywny czas. Wraz z mężem mocno włącza się w organizację pikniku obywatelskiego, który będzie miał swoją czwartą odsłonę już  w najbliższą sobotę w Fosie Miejskiej.

- Przede wszystkim jest to osoba bezinteresowna, co chcę bardzo podkreślić. Na tle tego orzeczenia NSA (ws. M. Janowskiego - przyp. red.) najważniejsze jest to, żeby w najbliższych wyborach uzupełniających radnym miejskim został ktoś, kto nie kieruje się żadnym interesem osobistym - podkreśla Brunka.

Link do Mp3 (- Przede wszystkim jest to osoba bezinteresowna...)

Na czym kandydatka opozycji chce się skupić podczas kampanii wyborczej?  - Bardzo chciałabym dotrzeć do mieszkańców, szczególnie młodszego pokolenia. Uświadomić, że mogą coś zmienić, działać i współdecydować. Być współodpowiedzialnymi za to, co się dzieje w naszym mieście. Niepokoi mnie taka apatia i brak zainteresowania. Uważam, że władzy powinno się patrzeć na ręce i wtedy ona działa najlepiej - mówi Violetta Kasprzak.

Link do Mp3 (- Bardzo chciałabym dotrzeć do mieszkańców...)

- Nie rozpoczynamy kampanii wyborczej, czekamy na ogłoszenie terminu wyborów - zaznacza Kamil Kaczmarek. - Natomiast nieszczęśliwie, dzięki tym wszystkim zabiegom wydłużającym okres wygaszenia mandatu, okres kampanii przypadnie na miesiące letnie, kiedy ciężko dotrzeć z programem i dyskutować o sprawach ważnych dla osiedla oraz całego miasta.

Link do Mp3 (- Nie rozpoczynamy kampanii wyborczej...)

Aktualizacja

Wojewoda pomorski wydał decyzję o rozpisaniu wyborów uzupełniających na 20 sierpnia. Kandydatów trzeba zgłosić do 11 lipca.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl