Strona główna

Łowisko na Niedźwiedzim?

Łowisko na Niedźwiedzim?

2017-01-10 14:30:28  |  Monika Szymecka

Zdecydować mieli wędkarze, ale z ponad 6 tysięcy ankiet wróciło zaledwie... 16. Jak przekazał Mariusz Paluch z zarządu powiatu, członkowie lokalnego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego na łowisko specjalne wskazują jezioro w Chojniczkach.

 


Za ankietowanie wędkarzy z powiatu chojnickiego zabrał się członek zarządu powiatu Mariusz Paluch, z zamiłowania wędkarz. Jak mówił podczas grudniowej sesji w powiecie, został upoważniony przez starostę do rozpoznania tematu ewentualnego stworzenia powiatowego łowiska specjalnego. Pomysł padł przy okazji zawodów wędkarskich.

- Niestety nie można się chwalić tym, że mamy zbiorniki wodne pełne ryb - ubolewał radny Paluch, który najpierw zlecił komunikat na ćwierć strony w lokalnej gazecie z zapowiedzią ankiety w jej następnym numerze, następnie formularz, a także komunikat w radiu. Wędkarze zostali poproszeni o zaznaczenie swojego ulubionego zbiornika i gatunku ryb oraz wskazania, na którym akwenie ma być łowisko. Jak informuje wicestarosta Marek Szczepański, koszty zamieszczenia ankiety w gazecie, której nakład to ponad 6 tys. egzemplarzy, wyniosły prawie 400 zł. Natomiast za komunikat radiowy pomysłodawca zapłacił z własnej kieszeni.

Link do Mp3 (- W określonym czasie, gdy trzeba było zrobić zdjęcie...)

- W określonym czasie, gdy trzeba było zrobić albo zdjęcie, albo wysłać mms-a, przesłać drogą pocztową albo przynieść do mnie, zgłosiło się 16 wędkarzy - rozkłada ręce członek zarządu powiatu, do którego zgłosił się członek PZD, który zaoferował, że zbierze zainteresowanych. Padła nawet konkretna lokalizacja, mianowicie Jezioro Niedźwiedzie w sołectwie Chojniczki. W przypadku powodzenia zainteresowani opłacaliby ustaloną miesięczną składkę.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl