Strona główna

Dziewczyny na 11 pozycji! Aktualizacja

Dziewczyny na 11 pozycji! Aktualizacja

2016-08-12 07:50:00  |  Agata Wiśniewska, fot. POL11 - Skrzypulec & Mrózek Gliszczynska

Irmina Mrózek Gliszczynska (ChKŻ) i Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) żeglarki startujące na Igrzyskach Olimpijskich w klasie 470 pod dwóch dniach zmagań zajmują 11. miejsce w klasyfikacji. Pechowo drugi z wczorajszych wyścigów odbył się bez ich udziału. Zawiódł sprzęt. Aktualizacja 13.08.2016 r. Po trzecim dniu zmagań klasy 470 Agnieszka i Irmina awansowały na 10 miejsce. W jedynym rozegranym wyścigu wpłynęły na metę jako trzecie! Dzisiaj żeglarki mają dzień wolny. Wybierają się na mecz siatkówki Polska-Rosja. - Wypatrujcie nas na trybunach, będziemy z całych sił dopingować naszym! - zapowiadają.


"No cóż wybrałyśmy taki sport, w którym błędy się bierze na klatę i jedzie dalej. Łatwiej pozbierać się z błędów taktycznych, czy technicznych, niż usterek sprzętowych, tym bardziej jeśli nagle "znika" ważny bloczek w bomie (nowym specjalnie wymienionym, żeby nic się nie zepsuło) i grot na 3 minuty przed startem zwija się w harmonijkę" - napisały dziewczyny na swoim fanpage-u. W takiej sytuacji Irmina i Agnieszka nie miały wyjścia, musiały wycofać się z wyścigu.

Lokaty z pierwszego dnia zmagań (miejsce 11 i 14) oraz wynik trzeciego wyścigu tj. 9 miejsce daje chojnicko-szczecińskiemu teamowi 11 miejsce. Dzisiaj rozegrany zostanie 5 i 6 wyścig. Jutro walczących o medal w klasie 470 czeka dzień wytchnienia. Na wodę żeglarze wrócą w niedzielę (14.08).

- Ci, co nas śledzą już jaki czas, wiedzą, że kto jak kto ale my umiemy się pozbierać, wyczyścić głowę i jechać dalej. Przed nami jeszcze 7 wyścigów. Zamierzamy się nimi dobrze bawić! - zapowiadają dziewczyny.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl