Strona główna

Irmina z Agnieszką walczą o medal

Irmina z Agnieszką walczą o medal

2015-04-03 23:55:21  |  oprac.(aw), fot. arch.

4 kwietnia odbędzie się ostatni wyścig Pucharu Europy w klasach Olimpijskich na Majorce. - Z Agnieszką Skrzypulec ze Szczecina aktualnie zajmujemy 9 miejsce w dobrze obstawionych przez światową czołówkę zawodników regatach - mówi zawodniczka ChKŻ Irmina Mrózek Gliszczyńska.


Jutrzejszy wyścig zalicza się do medalowych, co oznacza, że startuje w nim tylko 10 najlepszych załóg i punkty liczone są podwójnie. Irmina z Agnieszką pływa od listopada. - To tylko pięć miesięcy, ale można powiedzieć, że dobrze rokujemy na przyszłość - przyznaje żeglarka.
- Te regaty pokazały nam, że na dużo nas stać. Wygrałyśmy jeden wyścig w złotej grupie i potrafimy się utrzymać w czołówce - relcjonuje Irmina.

Kogo na wodzie obawiają się Polki? - Jeśli się ma szacunek do żywiołów i przeciwnika, nie trzeba się bać nikogo, tylko swoich słabości - odpowiadają zgodnie. - W jutrzejszym wyścigu naszym zadaniem będzie obserwowanie Rosjanek, ponieważ mają do nas tylko 2 punkty, co w wyścigu medalowym znaczy, że jeśli przypłyną na metę przed nami, w kwalifikacji generalnej będziemy za nimi, do czego nie możemy dopuścić - dodaje Mrózek Gliszczyńska.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl