Strona główna

Będą walczyć do końca! Aktualizacja

Będą walczyć do końca! Aktualizacja

2016-08-17 09:40:06  |  Agata Wiśniewska, fot. facebook POL11 - Skrzypulec & Mrózek Gliszczynska

Irmina z Agnieszką z 10 miejsca rozpoczną dzisiaj najważniejszy z wyścigów - medalowy.  Choć nie mają szans na awans zapowiadają, że walczyć będą do samego końca.


Zmagania na olimpiadzie Irmina Mrózek Gliszczynska (ChKŻ) i Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) rozpoczęły z 13 miejsca. Po dwóch dniach wyścigów na zatoce Guanabara podskoczyły na pozycję 11, choć z powodu usterek sprzętowych nie dane było im wystartować w czwartym wyścigu. Dziewczyny nie poddały się. Trzeciego dnia zakończyły wyścig jako trzecie, co dało im awans na 10 lokatę. Żeglarek nie oszczędziły także wody Atlantyku, na których przeszły swoisty armagedon. - Dla każdej z nas była to najtrudniejsza akcja powrotu do domu w całej żeglarskiej przygodzie. Na szczęście cały team POL 11 zachował zimną krew - podsumowały przedwczorajsze zmagania z żywiołem.

Z powodu licznych protestów na wodzie Polki miały nerwówkę do samego końca. - Już jesteśmy pewne: z 1 pkt przewagi awansowałyśmy do wyścigu medalowego! Niestety, nie mamy już szans podskoczyć, ale 10 miejsce jeszcze nigdy nie smakowało tak dobrze - mówią żeglarki. - Na pożegnanie będziemy walczyć, żeby go wygrać! - zapewniają.

Początek wyścigu medalowego  o godz. 18.05. Wśród 10 najlepszych kobiecych ekip znalazły się m.in. Austriaczki, Brazylijki, Francuzki czy Japonki.


Aktualizacja 18.08.2016r.
Z powodu braku wiatru nie rozegrano wczoraj wyścigu medalowego. Ostatnie zmagania klasy 470 zaplanowano na dzisiaj. Początek godz. 18.00.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl