Pierwsza wygrana w rundzie wiosennej

2016-05-09 09:11:43  |  MKS Chojniczanka Chojnice, oprac. ms

Chojniczanka Chojnice wygrała na własnym boisku z dotychczasowym wiceliderem - Wisłą Płock 2:1. Bramki dla chojnickiej drużyny zdobyli Wojciech Lisowski i Tomasz Mikołajczak. Było to pierwsze zwycięstwo chojniczan w rundzie wiosennej. Jednocześnie pierwszą przegraną w tym roku zaliczyli piłkarze z Płocka.

Link do YouTube

Chojniczanka objęła prowadzenie w spotkaniu juz w 11 minucie. Z rzutu wolnego mocno uderzył Paweł Zawistowski. Golkiper Wisły Seweryn Kiełpin obronił lecz niefortunnie dla Wisły odbił piłkę przed siebie. do piłki doskoczył obrońca MKS'u Wojciech Lisowski, który z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Gospodarze największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. W 22 minucie byli nawet bliscy podwyższenia wyniku. Po jednym z dośrodkowań precyzyjnie główką strzelił Patryk Mikita - niestety niecelnie. Nafciarze wyrównali w 31 minucie. Dośrodkowanie Damiana Piotrowskiego wykorzystał były zawodnik Chojniczanki - Arkadiusz Reca. było to 10 trafienie w sezonie zawodnika pochodzącego z podchojnickich Nieżychowic. Z niesmakiem oglądało się boiskowe popisy głównego sędziego spotkania - Pawła Pskita. Popełnił on dwa bardzo poważne błędy. W 51. minucie nie uznał prawidłowo zdobytej bramki Chojniczance a szesnaście minut później przyznał jej wątpliwy rzut karny. Z takiego prezentu skorzystali gospodarze a do "jedenastki" podszedł Tomasz Mikołajczak, który pewnym strzałem pokonał golkipera gości tym samym dając pierwsze zwycieśtwo w tym roku.

29 KOLEJKA I LIGA: CHOJNICZANKA CHOJNICE – WISŁA PŁOCK 2:1 (1:1)
1:0 – Wojciech Lisowski (11′)
1:1 – Arkadiusz Reca (31′)
2:1 – Tomasz Mikołajczak (68′ – z rzutu karnego).