Strona główna

Kolejny raz zatrzymany sprawca kradzieży i włamań

Kolejny raz zatrzymany sprawca kradzieży i włamań

2015-12-15 09:04:18  |  KPP Chojnice

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali kolejny raz mężczyznę, który kradł i włamywał się do mieszkań na terenie powiatu człuchowskiego i chojnickiego. Jak ustalili funkcjonariusze 19-latek po zwolnieniu przez sąd ponownie dopuścił się kradzieży, pieniędzy, roweru, telefonów komórkowych, dokumentów oraz samochodu, którym poruszał się po terenie miasta Chojnice. Policjanci złapali młodego mężczyznę, w bezpośrednim pościgu, kiedy jechał skradzionym wcześniej autem. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty kradzieży, które zostały dołączone do poprzednich jego przestępstw. Sąd wobec niego zastosował trzymiesięczny areszt.


Zatrzymanie 19-letniego mężczyzny podejrzanego o liczne kradzieże i włamania to efekt działań policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Policjanci po przyjęciu zawiadomień od pokrzywdzonych u których doszło do kradzieży z ich domów różnego rodzaju przedmiotów oraz samochodu osobowego, natychmiast zabrali się do ustalania faktów i szczegółów, które pozwoliły szybko ustalić, że tych czynów dopuścił się ten sam sprawca co kilka dni wcześniej.

Po podaniu komunikatu przez dyżurnego o poszukiwaniu skradzionego pojazdu, policjanci patrolujący miasto szybko złapali młodego mężczyznę w bezpośrednim pościgu, który jechał skradzionym wcześniej autem. 19-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Śledczy prowadząc już kilka spraw z udziałem podejrzanego przedstawili mu kolejne cztery zarzuty i wystąpili z ponownym wnioskiem do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl