Strona główna

Włam na jednym z osiedli. Sprawcą recydywista

Włam na jednym z osiedli. Sprawcą recydywista

2017-12-11 13:34:37  |  oprac. red.

 

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zatrzymali osobę podejrzaną o włamanie i dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Chojnic. Zatrzymany usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstw, za które grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zatrzymany trafił do tymczasowego aresztu.


W miniony piątek (8.12) kryminalni z komendy policji w Chojnicach zatrzymali 33-latka podejrzanego o włamanie i dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z domów jednorodzinnych w Chojnicach. Do zdarzenia doszło 5 grudnia br. - Sprawca wyłamał zamek w drzwiach garażowych i wszedł do wnętrza domu, skąd ukradł sprzęt techniczny, biżuterię, pieniądze oraz markową odzież. Włamywacza podczas plądrowania pomieszczeń naszedł jeden z mieszkańców domu. Zamaskowany złodziej chcąc utrzymać w posiadaniu spakowane w torbie skradzione przedmioty, groził mężczyźnie pozbawieniem życia, wykonując w tym czasie gesty wskazujące, że użyje broni palnej. Pokrzywdzony przestraszył się, a podejrzany wykorzystał ten fakt i uciekł w nieznanym kierunku - relacjonuje st. sierż. Justyna Przytarska z chojncikiej komendy.

Sprawą włamania i kradzieży rozbójniczej zajmowali się kryminalni z chojnickiej komendy. Poczynione przez nich ustalenia i zebrany materiał operacyjny szybko pozwoliły wytypować osobę podejrzewaną o popełnienie tego przestępstwa. Do zatrzymania 33 – letniego sprawcy doszło w miniony piątek na jednej z ulic Chojnic. Ponadto podczas kontroli osobistej zatrzymanego, policjanci przy nim znaleźli amfetaminę, którą zabezpieczyli jako dowód rzeczowy do sprawy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.
Pokrzywdzeni wycenili straty na ponad 9 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

- W sobotę mieszkaniec Chojnic został doprowadzony do chojnickiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty, m.in. kradzieży rozbójniczej i posiadania narkotyków. Prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 33-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe 2 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie - informuje policjantka.


Chojniczanin znany był chojnickim policjantom z wcześniejszych procederów przestępczych. Z uwagi na fakt, że tych przestępstw dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, grozi mu teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl