Turniej tenisa stołowego w Czersku

2015-12-08 10:41:45  |  Tekst Rafał Megger, fot. Iwona Gadomska

W sobotę (5.12) w hali sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Czerska. Nasi zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach: Chłopcy SP (7 chłopców), Chłopcy Gimnazjum (7 chłopców), Kobiety Open (3 osoby), Mężczyźni Open (16 osób). We wszystkich grupach grano do dwóch przegranych meczów. Jedynie Kobiety grały w grupie każda z każdą.

UKS „Ósemkę” BB Auto Chojnice reprezentowała liczna ekipa: Michał Brieger, Mateusz Żychliński, Maksymilian Żychliński, Sławomir Wilczek, Oliwia Wilczek, Maciej Pawlak, Iwona Gadomska, Jakub Mazur, Bartłomiej Ossowski i Jarosław Mikołajewski.

W kategorii Chłopcy Szkoła Podstawowa znakomicie poradził sobie Maksymilian Żychliński, który nie przegrał ani jednego pojedynku i został zwycięzcą w swojej grupie wiekowej. Równie dobrze wypadł Bartłomiej Ossowski, który rywalizację wśród chłopców z gimnazjum zakończył na 1. stopniu podium. Oliwia Wilczek zajęła bardzo dobre wysokie 2. miejsce, przegrywając jedynie ze starszą koleżanką z klubu Iwoną. Iwona Gadomska została zwyciężczynią wśród kobiet, wygrywając wszystkie mecze. W najliczniejszej kategorii Mężczyźni Open startowało aż sześciu Chojniczan. Sławomir Wilczek zajął miejsce 7-8.  Jakub Mazur zakończył rywalizację na 6. pozycji. Jarosław Mikołajewski zakończył zmagania z piątą lokatą. Mateusz Żychliński znalazł się tuż za podium na 4. miejscu. Na 2. stopniu podium znalazł się Maciej Pawlak. Zwycięzcą kategorii został Michał Brieger.
Organizatorzy zawodów ufundowali pamiątkowe puchary za pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach oraz nagrody rzeczowe za miejsca 1-6.