Turniej tenisa stołowego w Bydgoszczy

2015-10-26 13:14:38  |  UKS „Ósemka” BB Auto Chojnice

W niedzielę (25.10) w Hali Gwiazdy Bydgoszcz odbył się II Turniej Grand Prix Bydgoszczy w Tenisie Stołowym. Cykl Grand Prix składa się z dziewięciu turniejów, a do klasyfikacji łącznej liczy się siedem najlepszych  wyników każdego zawodnika. W Grupie Młodszej (do 59 lat), w której startowali Chojniczanie wzięło udział 19. zawodników. Zawodnicy grali do dwóch przegranych meczów, a następnie o wyłonienie każdego miejsca. Poziom zawodów był bardzo wysoki co zaowocowało wieloma widowiskowymi pojedynkami.

UKS „Ósemkę” BB Auto Chojnice reprezentowali: Michał Brieger, Bartłomiej Ossowski, Rafał Megger, Mateusz Żychliński i Sławomir Wilczek. Bartłomiej Ossowski jako najmłodszy zawodnik po rozegraniu czterech spotkań zakończył zmagania na 16. miejscu. Mateusz Żychliński po dwóch porażkach i dwóch zwycięstwach zajął 17. lokatę. Sławomir Wilczek po bardzo ciężkich i zaciętych bojach uplasował się ostatecznie na 13. pozycji. Najdalej w turnieju zaszli Rafał z Michałem. Rafał Megger po przegranej 2:3 w półfinale z późniejszym zdobywcą drugiego miejsca zajął bardzo dobre 5. miejsce. Michał Brieger również przegrał półfinał ze zwycięzcą turnieju. Zmagania zakończył na 6. miejscu.

Za miesiąc przed tenisistami stołowymi z Chojnic kolejny trzeci Turniej Grand Prix Bydgoszczy.