Tenisiści z Chojnic na podium w Czarnem i Sępólnie Krajeńskim

2015-11-13 12:54:04  |  UKS „Ósemka” BB Auto Chojnice

Pracowicie 11 listopada spędzili tenisiści UKS „Ósemka” BB Auto Chojnice. Sportowcy wzięli udział w turnieju w Sępólnie Krajeńskim i Czarnem.

W środę w hali sportowej Krajna Arena w Sępólnie Krajeńskim chojniccy tenisiści stołowi uczcili przy pingpongowych stołach 97. rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości. Nasi zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach: junior (11 chłopców), juniorka (8 dziewczyn), amator (22 osoby), senior (8 osób). We wszystkich grupach grano do dwóch przegranych meczów. Jedynie w seniorach zawodnicy najpierw grali w grupach, a następnie czterech najlepszych rywalizowało systemem pucharowym.

UKS „Ósemkę” BB Auto Chojnice reprezentowała liczna ekipa: Rafał Megger, Mateusz Żychliński, Max Żychliński, Sławomir Wilczek, Oliwia Wilczek, Arek Domachowski, Sławomir Januszewski, Maciej Pawlak i Jarosław Mikołajewski.

Oliwia Wilczek zajęła w juniorkach 5. miejsce, a Max Żychliński w juniorach miejsce 9-11. W najliczniejszej grupie jaką byli amatorzy, Mateusz Żychliński zajął miejsce 13-16. Sławek Wilczek, Jarosław Mikołajewski i Arek Domachowski zajęli miejsce 9-12. Maciej Pawlak zakończył zmagania o jeden poziom wyżej czyli na miejscu 7-8. Najlepiej w tej kategorii poradził sobie Rafał Megger. W półfinale przegrał 1:3 z późniejszym zwycięzcą turnieju, a następnie wygrał pozostałe dwa mecze zajmując tym samym 3. miejsce na podium. W seniorach bardzo dobrze poradził sobie Sławomir Januszewski, który został zwycięzcą swojej kategorii, ogrywając po drodze również pierwszoligowych zawodników.

Organizatorzy zawodów ufundowali pamiątkowe puchary za pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach oraz nagrody rzeczowe za miejsca 1-5.

Celuloidową piłeczkę odbijano także w Czarnem w hali sportowej przy ul. Parkowej. W turnieju wzięło udział 68. zawodników, którzy rywalizowali pomiędzy sobą w czterech kategoriach wiekowych: do 18 lat (12 osób), Kobiety (8 zawodniczek), Open (24 osoby) i powyżej 50 lat (24 osoby). Najbardziej widowiskowe mecze rozegrano w kategorii Open. Z uwagi na otwarty charakter zawodów nie zabrakło w nich drugoligowych zawodników prezentujących bardzo wysoki poziom.UKS „Ósemkę” BB Auto Chojnice reprezentowali: Michał Brieger, Iwona Gadomska, Filip Prondzinski i Leszek Jodaniewski. Filip Prondzinski w najmłodszej kategorii zajął 6. miejsce. Bardzo dobry występ odnotowała Iwona Gadomska, która zajęła 3. miejsce wśród Kobiet. W kategorii Open również bardzo dobrze poradził sobie Michał Brieger, który zmagania zakończył na 3. stopniu podium. W najstarszej kategorii dobry wynik osiągnął Leszek Jodaniewski zajmując 4. miejsce w swojej grupie.

Urząd Miasta i Gminy Czarne ufundował pamiątkowe puchary za pierwsze trzy miejsca we wszystkich kategoriach oraz nagrody rzeczowe za miejsca 1-6. Wyróżniony został również najstarszy i najmłodszy zawodnik turnieju.