Chojniczanka w ćwierćfinale PP! Video

2015-09-24 21:18:36  |  oprac. ms fot. MKS Chojniczanka

Chojniczanka Chojnice wygrała z GKS Bełchatów w ćwierćfinale Pucharu Polski. Jest to największy sukces w historii klubu jeśli chodzi o rozgrywki pucharowe.

W czwartkowym meczu nie powtórzył się scenariusz z Gdyni i nie zostaliśmy świadkami kolejnych rzutów karnych. Strzelanie w Chojnicach rozpoczęła Chojniczanka. Już w 21. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Andrzej Rybski. Otrzymał on dobre podanie w polu karnym i świetnym technicznym strzałem z woleja pokonał bramkarza gości. Trzeba przyznać, iż blondwłosy zawodnik MKS-u ma patent na drużynę z Bełchatowa. Na brak szczęścia nie może na pewno narzekać defensywa Chojniczanki, która w 73. minucie ustrzegła się utraty bramki. Po dośrodkowaniu z prawej strony Gierszewski przytomnie zgrał głową przed bramkę do Stanisławskiego, który idealnie uderzył futbolówkę! Natomiast Kieruzel wybił piłkę z linii! Do wyrównania bełchatowianie doprowadzili na kwadrans przed końcem spotkania. W 75. minucie Szymon Zgarda mocno uderzył z dystansu blisko słupka i golkiper Chojniczanki był bez szans. W 92. minucie spotkania przed świetną szansą stanęli chojniczanie. Po dośrodkowaniu Grzelaka z rzutu wolnego i małym zamieszaniu w polu karnym, Biernat uderzył z bliskiej odległości. Niestety zabrakło wykończenia i zimnej krwi Rogalskiego. Rozstrzygnięcie przyszło w 25. minucie dogrywki. Czerwiński podał prostopadle do Macieja Rogalskiego, który stanął naprzeciwko Lenarcika i strzelił obok rozpaczliwie interweniującego bramkarza GKS-u. 2:1 dla Chojniczanki i historyczny awans w Pucharze Polski stał się faktem! Wielki sukces drużyny z Chojnic!

Chojniczanka Chojnice - PGE GKS Bełchatów 2:1 pd. (1:0, 1:1)