Z Arką na remis. Video.

2015-04-19 22:05:44  |  MKS Chojniczanka

W starciach Chojniczanki z Arką Gdynia w ciągu jednego sezonu panuje constans. Poprzedni sezon to stał pod znakiem goli Arki w końcówkach, które przynosiły im komplet punktów. W obecnych rozgrywkach na prowadzenie wychodzili Gdynianie, ale pościg Chojniczanki przynosił jednego gola i mecz kończył się wynikiem 1-1. Według tego scenariusza przebiegło niedzielne spotkanie.

Więcej zdjęć znajdziesz na oficjalnej stronie MKS Chojniczanka.

Derby województwa pomorskiego przyciągnęły na trybuny 2400 widzów, co jest rekordem frekwencji na meczach Chojniczanki przy Mickiewicza w tym sezonie. W tej grupie znalazła się niemal trzystuosobowa delegacja kibiców z Gdyni. To oni jako pierwsi celebrowali gola swoich pupili, którzy po ładnej akcji wyszli na prowadzenie. Strzelcem bramki był Brazylijczyk Marcus Vinicius. Chojniczanka odpowiedziała pod koniec pierwszej połowy. Tomasz Mikołajczak przebiegł z piłką kilkanaście metrów, zagrał wzdłuż linii bramkowej, a niezdecydowanie obrońców wykorzystał Rafał Grzelak. Doświadczony pomocnik zdobył swojego pierwszego gola w żółto-biało-czerwonych barwach.

Link do YouTube

Kluczowym elementem drugiej połowy była czerwona kartka dla Marcina Warcholaka, która nie miała jednak większego wpływu na obraz gry. Dopiero w końcówce zarysowała się przewaga Chojniczanki, która kulminację osiągnęła w 83 minucie. Wtedy to najładniejszą akcję meczu przeprowadzili gospodarze, a Rafałowi Siemaszko zabrakło pół metra, by pokonać Jakuba Miszczuka.

Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn, które zachowały miano niepokonanych w 2015 roku. Kolejna ważna informacja jest taka, że żaden z zawodników Chojniczanki nie będzie musiał pauzować za kartki w następnej kolejce, choć zagrożonych było aż siedmiu graczy.

W przyszłą sobotę w Byczynie zagramy z Widzewem Łódź.

CHOJNICZANKA CHOJNICE – ARKA GDYNIA 1-1

0-1 Marcus Vinicius 25’

1-1 Rafał Grzelak 43’

Chojniczanka: 12. Rafał Misztal – 25. Wojciech Lisowski, 2. Michał Markowski, 4. Piotr Kieruzel, 20. Daniel Chyła (75, 6. Przemysław Pietruszka) – 22. Bartłomiej Niedziela (66, 23. Krystian Feciuch), 5. Paweł Zawistowski, 27. Przemysław Czerwiński, 7. Rafał Grzelak (81, 11. Rafał Siemaszko), 9. Marek Gancarczyk – 17. Tomasz Mikołajczak.

Arka: 24. Jakub Miszczuk – 32. Przemysław Stolc, 29. Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj, 23. Marcin Warcholak – 8. Marcus Vinícius, 20. Bartosz Ława (64, 19. Michał Rzuchowski), 6. Antoni Łukasiewicz, 14. Michał Nalepa, 26. Michał Renusz (46, 25. Paweł Wojowski) – 9. Paweł Abbott (79, 11. Michał Szubert).

żółte kartki: Niedziela, Chyła – Abbott, Warcholak.

czerwona kartka: Marcin Warcholak (66. minuta, Arka, za drugą żółtą).

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

Prawie całą pierwszą połowę spotkania MKS'u z Arką można również obejrzeć na kanale YouTube użytkownika Sport Tv.