Chojniczanka buduje twierdzę

2016-10-24 10:17:50  |  MKS Chojniczanka Chojnice

Chojniczanka wygrała z Olimpią Grudziądz 3:1 po bramkach Pawła Zawistowskiego, Tomasza Mikołajczaka i Łukasza Kosakiewicza.

Już w pierwszej minucie to Jakub Biskup mógł dać prowadzenie Chojniczance, lecz po jego strzale piłka minimalnie minęła słupek. Idealny początek spotkania miała za to Olimpia. W 8 minucie “bilard” w polu karnym Chojniczanki zakończył się bramką dla gosci. Dopiero przy którymś z kolei strzale piłka wpadła do bramki. Wcześniej ofiarnie piłkę wybijali defensorzy gospodarzy. W 38 minucie do rzutu wolnego podszedł Paweł Zawistowski i jak to często przy stałych fragmentach kapitana Chojniczanki bywa, jest to bardzo duże zagrożenie dla rywali. Tak też było tym razem i popularny “Zawias” trafił bezpośrednio do siatki. Kilka minut później po jego podaniu w pole karne do Tomasza Mikołajczaka, padła bramka na 2:1.

Druga połowa mogła rozpocząć się perfekcyjnie dla podopiecznych Macieja Bartoszka. Po 10 minutach gry faulowany w polu karnym był Irakli Meschia. Do jedenastki podszedł Jakub Biskup i trafił w słupek. Mecz był bardzo wyrównany, zespół Olimpii w drugiej połowie ustawił się bardzo ofensywnie i szukał wyrównującej bramki. Chojniczanka kontrolowała sytuację, przeprowadzając groźne kontry. Zwycięstwo udokumentował Łukasz Kosakiewicz, który po świetnym zagraniu Irakliego Meschii wygrał pojedynek biegowy z defensorem gości i pewnym strzałem pokonał Jakuba Wrąbla.

Maciej Bartoszek - Nie spodziewaliśmy się łatwego spotkania. Niestety - po fajnie rozegranej akcji z naszej strony, straciliśmy bramkę. Później musieliśmy gonić wynik. Całe szczęście, że odpowiednio zareagowaliśmy i uspokoiliśmy to spotkanie. W drugiej połowie to był już natomiast festiwal niewykorzystanych sytuacji z naszej strony. Wynik mógł być wyższy, ale i tak trzy punkty cieszą. I cieszy też to, że w Chojnicach budujemy twierdzę.

14. KOLEJKA 1 LIGA: CHOJNICZANKA CHOJNICE – OLIMPIA GRUDZIĄDZ 3:1 (2:1)
0:1 – Marcin Smoliński (8′)
1:1 – Paweł Zawistowski (38′)
2:1 – Tomasz Mikołajczak (44′)
3:1 – Łukasz Kosakiewicz (79′)