Strona główna

Zarzuty za uprawę konopi indyjskich

Zarzuty za uprawę konopi indyjskich

2014-10-11 12:05:54  |  KPP Chojnice

Nie uniknie odpowiedzialności 28-letni mieszkaniec Chojnic, który w swoim mieszkaniu prowadził uprawę konopi indyjskich. Śledczy zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego prokurator przedstawił zarzut prowadzenia uprawy z której można dostarczyć znacznej ilości ziela konopi. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.


7 października bieżącego roku kryminalni z Chojnic, zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który według posiadanych informacji w swoim mieszkaniu miał prowadzić uprawę konopi indyjskich. Podczas przeszukania mundurowi na strychu znaleźli sprzęt do prowadzenia uprawy (m.in. lampy, wiatraki, wentylatory, nawozy, doniczki). Dodatkowo w jednym z pokoi policjanci znaleźli woreczek strunowy ze śladową ilością suszu roślinnego, który po badaniu testerem wykazał właściwości marihuany. Policjanci zabezpieczyli sprzęt oraz środki odurzające a chojniczanina doprowadzili do izby zatrzymań.

Śledczy, pracując nad tą sprawą, zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że zatrzymany przez nich chojniczanin uprawę konopi indyjskich prowadził od lutego bieżącego roku. Przez ten okres ze swoich upraw uzyskał 180 gram gotowego suszu.

28-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu uprawiania konopi indyjskich oraz posiadania marihuany.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 2000 zł.

To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl