Strona główna

Nieletni posiadali narkotyki

Nieletni posiadali narkotyki

2013-05-23 09:18:17  |  KPP Chojnice

Czerscy policjanci przesłuchali w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych dwóch chłopców wieku 15 i 16 lat. Mieszkańcy gminy Czersk w miniony wtorek zostali ujęci przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Czersku. Chłopcy posiadali przy sobie woreczki strunowe z marihuaną. Teraz obaj trafią przed oblicze sędziego rodzinnego. Za posiadanie środków odurzających mogą zostać wobec nich zastosowane środki wychowawcze lub środek poprawczy przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

W miniony wtorek około godz. 18.50 dyżurny chojnickiej komendy odebrał informację, że w jednej z miejscowości w gminie Czersk funkcjonariusze straży miejskiej ujęli dwie nieletnie osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. Na miejsce skierowany został patrol Policji.

Strażnicy przekazali policjantom zabezpieczone przez siebie przedmioty. Były to dwie lufki do palenia papierosów, opakowanie tabaki oraz dwa woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego.

Mieszkańcy gminy Czersk w wieku 15 i 16 lat zostali już przesłuchani przez policjantów w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. Przed sędzią rodzinnym będą się tłumaczyć z posiadania marihuany. Wobec nieletnich mogą zostać zastosowanie środki wychowawcze lub środek karny przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl