Strona główna

Zarzuty za sprzedaż i posiadanie narkotyków

Zarzuty za sprzedaż i posiadanie narkotyków

2014-01-28 12:30:12  |  KPP Chojnice

W piątek policjanci z Chojnic doprowadzili do aresztu 23-latka. W sprawie dotyczącej sprzedaży i posiadania narkotyków kryminalni zatrzymali pięciu chojniczan. Funkcjonariusze ujawnili przy nich znaczną ilość środków odurzających. Cała piątka poniesie odpowiedzialność przed sądem.


W minionym tygodniu kryminalni pracowali nad sprawą narkotykową. W ciągu dwóch dni do policyjnej izby zatrzymań trafiło czterech mieszkańców Chojnic w wieku od 22-26 lat. Trzech z nich policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania, czwartego podczas jazdy samochodem, tuż po tym, jak zakupił narkotyki.

Dzisiaj policjanci doprowadzili do prokuratury ostatniego z mężczyzn.

Przy sprawcach policjanci znaleźli w sumie ponad 100 gramów amfetaminy i 20 gramów marihuany. Oprócz tego zabezpieczyli wagę oraz inne akcesoria służące do porcjowania środków odurzających. Dzięki pracy śledczych wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. Odpowiedzą za posiadanie środków odurzających oraz ich sprzedaż. Prokuratura rejonowa wszczęła w tej sprawie śledztwo.Wobec czterech mężczyzn sąd zastosował poręczenie majątkowe, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Na wniosek policji i prokuratury 23-letni chojniczanin trafił do aresztu. Sąd rejonowy zdecydował, że sprawca spędzi tam najbliższe trzy miesiące.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech, w przypadku znacznej ilości środków odurzających – do lat pięciu. Sprzedaż  narkotyków zagrożona jest karą od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl