Strona główna

Kierował pod wpływem marihuany

Kierował pod wpływem marihuany

2016-10-11 13:18:55  |  oprac. red.

Policjanci z Posterunku Policji Brusach, chwilę po północy zatrzymali kierowcę opla astry, który miał przy sobie marihuanę i kierował pod jej wpływem samochodem. Funkcjonariusze po otrzymaniu szczegółowego raportu z badań toksykologicznych postawią mężczyźnie zarzuty. Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 


Dzisiaj krótko po północy policjanci z Brus zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla, który miał niesprawne oświetlenie w samochodzie. Kontrolowany mężczyzna był bardzo nerwowy i pobudzony, co wzbudziło podejrzenie policjantów. - Stróże prawa podejrzewali, że mężczyzna może być pod działaniem alkoholu lub substancji narkotycznych. Początkowo zbadali go na zawartość alkoholu, alkotest pokazał 0,0 promila. Po czym wykonali test na zawartość środków odurzających w organizmie. Jego wynik był pozytywny. Okazało się, że kierowca prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Ponadto w trakcie sprawdzenia samochodu mieszkańca gminy Brusy, policjanci znaleźli w kieszeni drzwi auta zawiniątko z suszem roślinnym. 22-latek został zatrzymany, pobrano mu krew do badań oraz policjanci zatrzymali jego prawo jazdy - mówi sierż. Justyna Przytarska z chojnickiej policji.


Szczegółowy raport z badań toksykologicznych będzie dla policjantów podstawą, aby już wkrótce postawić zatrzymanemu kierowcy zarzut kierowania samochodem pod wpływem środków odurzających, a znaleziony w samochodzie susz roślinny zostanie przekazany do badań biegłemu, który określi czy jest to marihuana.
- Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności - informuje pani sierżant.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl