Strona główna

Bramy do raju otwarte dla Czerwonych Diabłów

Bramy do raju otwarte dla Czerwonych Diabłów

2013-04-28 12:32:18  |  Tekst i fot: Ł.R.

To, że w Czerwonych Diabłach drzemie diabelska siła nikomu, kto był na wczorajszym (27.04) meczu przeciwko Gatcie Zduńskiej Woli nie trzeba chyba udowadniać.

To było jedno ze spotkań tworzących historię klubu i jedno z tych które na długo zostanie w pamięci chojnickich kibiców. Piłkarze Olega Zozulyi w 27. minucie przegrywali już 3:0 i co niektórzy kibice zaczęli już opuszczać halę Centrum Parku nie wierząc w korzystny wynik swojego zespołu. Niestety po meczu mogli żałować podjętej decyzji.  Sygnał do ataku dał najpierw Dominik Solecki, który w 35. minucie strzelił kontaktowego gola. Kiedy w 38. minucie Łukasz Sobański dostał ,,prezent" i przejął piłkę kierując ją do pustej bramki, odżyły nadzieje na to remis i dalszą walkę w dogrywce. Trybuny dosłownie oszalały ze szczęścia kiedy to ponownie Dominik Solecki na 40 sekund przed końcem meczu, doprowadził do wyrównania.

Po krótkiej przerwie obie ekipy spotkały się na parkiecie aby rozegrać dogrywke 2x5 minut. Pierwsza część nie przyniosła zmiany rezultatu. Warto nadmienić, że zawodnicy Gatty od dłuższego czasu mieli pięć przewinień na swoim koncie i dopiero w 47. minucie dopuścili się szóstego faulu dającego nam przedłużony rzut karny. Do piłki podszedł kapitan Jakub Mączkowski, który silnym strzałem w środek bramki pokonał Adama Miłosińskiego wyprowadzając Red Devils na prowadzenie 4:3. To co jeszcze przed kilkoma minutami wydawało się niemożliwe stało się faktem. Red Devils Chojnice zwyciężając w takim stylu udowodniło, że liczą się w walce o finał.

Dzisiaj (28.04) o godzinie 18:00, w hali Centrum Parku w Chojnicach, Czerwone Diabły po raz czwarty zmierzą się z drużyną Gatta Zduńska Wola, z którą wygrywają w półfinałach 2:1. gra toczy się do trzech wygranych. Zwycięstwo zapewni tej drużynie tytuł wicemistrza Polski oraz grę w finale z Wisłą krakbet Kraków o Mistrzostwo Polski Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu. W przypadku porażki, ostatni, decydujący o awansie do finału mecz odbędzie się w Zduńskiej Woli.

RED DEVILS CHOJNICE - GATTA ZDUŃSKA WOLA 4:3 (3:3, 0:2)

Red Devils: Błaszczyk, Kartuszyński, Sobański, Brzószczyk, Sundeev, Mączkowski,  Kolesnik,  Ł. Pieczyński, D. Pieczyński, Kriezel, Solecki, Kaźmierczak.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl