Druzgocąca klęska Czerwonych Diabłów!

2012-11-02 20:06:38  |  Ł.R.

W VI kolejce Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu niepokonane dotąd Czerwone Diabły z Chojnic doznały sromotnej porażki z Clearexem Chorzów, przegrywając spotkanie aż 10:0!

O tym meczu z pewnością jak najszybciej będą chcieli zapomnieć piłkarze, trenerzy oraz działacze Red Devils Chojnice. Do 10. minuty spotkania, przy stanie 0:0, nikt nie spodziewał się, że nasz zespół wystąpi w tym spotkaniu w roli chłopców do bicia.

Puszka Pandory otworzyła się w 10 minucie spotkania. Niekwestionowany lider w naszej bramce, Łukasz Błaszczyk, dopuścił się faulu w polu karnym, za co został ukarany przez sędziego czerwoną kartką i musiał zejść z parkietu. Egzekutorem rzutu karnego okazał się Mirosław Miozga, który nie dał szans naszemu drugiemu bramkarzowi Jackowi Burglinowi. W kolejnych minutach stroną przeważającą byli gospodarze, którzy w ciągu trzech minut trzykrotnie umieszczali piłkę w naszej bramce. Bramki dla Clearexu strzelali Piotr Łopuch, Mariusz Seget, Daniel Wojtyna.

Po zmianie stron zespół z Chorzowa kontynuował zatapianie statku, jakim był tego dnia zespół Red Devils Chojnice. Trener Oleg Zozulya w przerwie meczu zadecydował, że drugie 20 minut nasz zespół zagra z lotnym bramkarzem. Niestety, czterobramkowa zaliczka z pierwszej połowy meczu podziałała deprymująco na nasz zespół, który "dostał' jeszcze sześć bramek, przegrywając bagatela aż 10:0. W drugiej połowie bramki dla gospodarzy strzelali: Mariusz Seget, Daniel Wojtyna x2, Mirosław Miozga, Tomasz Lutecki x2.

Była to pierwsza porażka drużyny z Chojnic w Ekstraklasie Polskiej Ligi Futsalu w obecnym sezonie. Przypomnijmy, że w dotychczasowych pięciu meczach Czerwone Diabły straciły tylko siedem goli (najmniej w lidze). Dzisiejszy mecz pokazał, że choć zachowamy fotel lidera po tej kolejce, to przed nami jeszcze dużo pracy w rywalizacji o jak najlepsze miejsce w lidze. Czy to pierwsze symptomy zmęczenia zawodników? Czy za szybko niektórzy uwierzyli, że jesteśmy najlepsi? Czy niektórym zawodnikom po pięciu zwycięstwach w lidze przysłowiowa woda sodowa uderzyła do głowy? Na te i na inne pytania postaramy się odpowiedzieć na początku przyszłego tygodnia.

Następnym przeciwnikiem zespołu Olega Zozulyi będzie Gwiazda Ruda Śląska. Spotkanie to rozegrane zostanie w piątek 09 listopada, o godzinie 19:00. Serdecznie zapraszamy.

CLEAREX CHORZÓW - RED DEVILS CHOJNICE 10:0 (4:0)

Red Devils: Błaszczyk (Burglin) - Ivanov, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński,  Solecki - Sobański, Kolesnik,  Kriezel , Kaźmierczak - Sundeev, Mączkowski.