Diabelska porażka w Rudzie Śląskiej

2011-05-09 13:05:24  |  Ł.R.

Wczoraj (08.05) drużyna Red Devils Chojnice w swoim przedostatnim meczu w tym sezonie w Polskiej Lidze Ekstraklasy Futsalu, przegrała nieoczekiwanie z ostatnim w tabeli zespołem Gwiazda Ruda Śląska 4:3.

W naszej ekipie zabrakło pauzującego za żółte kartki Marka Widzickiego. Dla gospodarzy zawodów był to mecz o wszystko. Tylko zwycięstwo dawało im cień szansy na utrzymanie się w lidze. Ale... aby myśleć o utrzymaniu drużyna gospodarzy będzie musiała liczyć na potknięcie się Jango Katowice i wygrać mecz wyjazdowy z Rekordem Bielsko Biała w ostatniej kolejce. Pierwszego gola w meczu zdobył Diguinho w 12. minucie meczu. Po stracie bramki grający o wszystko zawodnicy Rudy Śląskiej, rzucili się do ataku. To przyniosło im dwie bramki autorstwa Hewlika i Łuszczka. Wynik 2:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po przerwie do głosu doszli goście z Chojnic, którzy w 23. minucie wyrównali. Na listę strzelców wpisał się Artur Chrzonowski. Ambitnie grający gospodarze w kolejnych minutach zadali dwa celne ciosy, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 4:2. Nasz zespół stać było tego dnia na jeszcze jedno trafienie Artura Chrzonowskiego i ostatecznie całe spotkanie zakończyło się
zwycięstwem Gwiazdy Ruda Śląska 4:3. Pomimo porażki nasz zespół utrzymał piąte miejsce w lidze. W ostatnim meczu w tym sezonie Czerwone Diabły zagrają u w Chojnicach z zespołem GKS Tychy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00 w piątek 13 maja.

GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA - RED DEVILS CHOJNICE 4:3 (2:1)

Red Devils: Kartuszyński - Broner, Diguinho, Mączkowski, Kaźmierczak - Żołądź, Kriezel, Chrzonowski, Skiba