Rezerwy Chojniczanki punktują u siebie

2013-04-15 10:38:00  |  Tekst i fot: Ł.R.

W meczu 22 kolejki IV ligi pomorskiej Chojniczanka II wygrała na stadionie przy ulicy Mickiewicza z Orlętami Reda 2:1.

Wzmocniona kilkoma zawodnikami z kadry Mariusza Pawlaka, drużyna rezerw już w 11. minucie po składnej akcji prowadziła 1:0. Piłkę w pole karne idealnie wyłożył Michał Steć, a 17-letni Mateusz Kołodziej nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem jej w bramce rywali.

Druga połowa ułożyła się pod dyktando żółto-biało-czerwonych. W 55. minucie zawodnik gości, Błażej Święcki, faulował we własnym polu karnym Mateusza Kołodzieja, a jedenastkę na bramkę zamienił Mateusz Mąka. W zespole gości zagrał były kapitan zespołu Chojniczanki, Sławomir Ziemak, który miał również swój udział w zdobyciu przez Redę gola. To po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Paweł Fopka zdobył bramkę honorową dla zespołu przyjezdnych. Ostatecznie wynikiem 2:1 zakończyło się pierwsze spotkanie rezerw Chojniczanki na własnym stadionie.

CHOJNICZANKA II - ORLĘTA REDA 2:1 (1:0)

Chojniczanka: Misztal, Mąka, Radomski, Markowski, Steć (46' Cysewski), Karwacki (72' Kubiszewski), Laskowski (62' Schmidt), Reca, Szulc, Kołodziej, Dorawa (82' Kręcki).

- W każdym meczu, pomimo ciężkiej sytuacji w lidze, gramy o trzy punkty, które dają nam satysfakcję z gry. Cieszę się, że zawodnicy z pierwszej kadry pokazali charakter i pomogli nam w zwycięstwie - mówi trener Mirosław Czuryło.