Pewne zwycięstwo Czerwonych Diabłów

2012-12-15 19:30:17  |  Ł.R.

Na półmetku rozgrywek Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu drużyna Red Devils Chojnice wygrała w Zduńskiej Woli z miejscową Gattą 3:1.

W pierwszej połowie groźniejsze sytuacje stwarzali sobie gospodarze, jednak na ich drodze  zawsze stawał Łukasz Błaszczyk. Bramkarz Red Devils dwukrotnie w fenomenalny sposób zapobiegł stracie gola i tylko dzięki jego interwencjom zespół Olega Zozulyi zachował czyste konto. Cały mecz na trybunach obserwował trener reprezentacji Polski Klaudiusz Hirsz. Na pierwszego gola kibice zebrani w hali sportowej przy ul. Złotej w Zduńskiej Woli czekali aż do 18. minuty. Wtedy to właśnie na listę strzelców wpisał się Michail Sundeev. Nasz zespół do szatni schodził wygrywając 1:0.

Po zmianie stron Czerwone Diabły zaczęły od mocnego uderzenia. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Dominika Soleckiego, który z okolicy 11 metra huknął bezpośrednio na bramkę gospodarzy. Piłka po jego strzale otarła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki Gatty. Od początku drugiej połowy pomiędzy słupkami w naszej bramce stanął Jacek Burglin, który zastąpił kontuzjowanego Łukasza Błaszczyka. Nasz bramkarz w 10. minucie przy jednej z interwencji zderzył się z Mateuszem Gepertem i długo nie podnosił się z parkietu. Chojniczanie w 30. minucie podwyższyli wynik meczu na 3:0. Po jednym z kontrataków Mariusz Kaźmierczak skierował piłkę do bramki pomiędzy nogami bramkarza Gatty. Nie mając nic do stracenia trener gospodarzy postanowił zagrać lotnym bramkarzem. Zmiana ta mogła szybko przynieść skutek w postaci gola honorowego, jednak dobrze w bramce spisywał się kapitan Czerwonych Diabłów. Gospodarze, grając w przewadze, dopiero w samej końcówce zdobyli bramkę dzięki trafieniu Mariusza Milewskiego. Ostatecznie Red Devils Chojnice wygrało z Gattą Zduńska Wola 3:1.

GATTA ACTIVE ZDUŃSKA WOLA - RED DEVILS CHOJNICE 1:3 (0:1)

Red Devils: Błaszczyk, Burglin - Ivanov, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński,  Solecki - Sobański, Mączkowski, Kriezel, Kaźmierczak, Sundeev.