Strona główna

Współrzędne przy zegarze poprawione

Współrzędne przy zegarze poprawione

2012-12-10 13:52:59  |  tekst i fot. je

W październiku, po sygnale od jednego z naszych czytelników, napisaliśmy, że na tablicy informacyjnej przy zegarze słonecznym w parku 1000 – lecia są podane błędne współrzędne geograficzne tego miejsca. W ubiegłym tygodniu została zamontowana nowa tablica z poprawnymi danymi.

Na pierwszej tablicy w parku zostały omyłkowo wpisane współrzędne geograficzne dla Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu. Tam jest zamontowany inny zegar słoneczny, który wykonał wcześniej Marek Szymocha. Jego firma także jest producentem chojnickiego zegara. Z przekazanej nam przez Marka Szymochę kopii własnej korespondencji elektronicznej z wydziałem budowlano – inwestycyjnym urzędu miejskiego wynika, że wina jest obopólna. „Zegarmistrz” słoneczny wysłał do UM dwie wersje tablicy, z których jedna miała dobre, a druga złe dane geograficzne. Natomiast urząd przed zleceniem wykonania tablicy nie wysłał do Marka Szymochy do zatwierdzenia projektu wersji, którą wybrał. Pechowo trafiło na tę, która miała złe współrzędne.

Nowa tablica informacyjna przy parkowym zegarze słonecznym.

Zapytaliśmy na piątkowej (7.12) konferencji prasowej burmistrza Arseniusza Finstera, kto sfinansował wymianę tablicy przy zegarze słonecznym. – Kilka dni temu na swój koszt wymienił ją wykonawca tego etapu robót w parku, czyli firma Józefa Urbaniaka z Chojnic – wyjaśnił nam.

Zapewne nie był to wielki wydatek, ale sądzimy, że poniosła go strona, która nie zawiniła w tej historii.

"Jakie współrzędne są prawidłowe?" - tekst z października 2012

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl