Strona główna

Przyjedź, zobacz, poczuj ten klimat

Przyjedź, zobacz, poczuj ten klimat

2012-05-17 13:45:23  |  tekst je,

Tytułowe słowa pochodzą z wypowiedzi wiceburmistrza Edwarda Pietrzyka, który tak zachęcał do odwiedzin naszego miasta w materiale o Chojnicach. W czwartek 17 maja przed 7 rano wyemitowano go w programie „Kawa czy herbata?” w telewizyjnej Jedynce.

Reportaż na potrzeby konkursu „DesigNOWE miasto” nakręciła ekipa gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej. Jak zaznaczył na wstępie prowadzący program – Konkurs zwraca naszą uwagę na urodę przestrzeni naszych miast, naszego najbliższego otoczenia. Kamera zajrzała na Stary Rynek, pod Bramę Człuchowską, gdzie stoi złomorzeźba z Turem; do „pięknego i odnowionego” parku 1000 – lecia. Wspomniano, że parkowe oświetlenie zasilane jest przez panele słoneczne, a spacerowicze w nim mogą poczuć się bezpiecznie dzięki licznym kamerom miejskiego monitoringu. Rozmawiano także z dwojgiem chojniczan, w tym i z naszą współpracowniczką Adrianną Główczewską. – Mieszkałam na Śląsku, za granicą i wróciłam tutaj. Nie zamierzam stąd wyjeżdżać – zadeklarowała.

Link do YouTube

Telewizyjna ekipa trafiła także na przedmieścia Chojnic, „do Charzykowych” – jak przekazał lektor. Pokazano jezioro Charzykowskie oraz port jachtowy. Widzowie śniadaniowego programu usłyszeli, że „Nie Mikołajki, nie Giżycko, ale chojnickie Charzykowy mogą szczycić się mianem stolicy polskiego żeglarstwa, gdyż w 1922 powstał pierwszy klub w wolnej Polsce.” Jako ważne atrakcje Chojnic wymieniono tor kartingowy oraz Park Wodny. Podano także takie jego szczegóły, jak długość basenu, posiadanie zjeżdżalni, biczów wodnych czy sztucznej rzeki.

Pozostałe miasta uczestniczące w konkursie będzie można obejrzeć - 18 maja (piątek) - Gorzów Wielkopolski, 29 maja (wtorek) – Chełmno, 30 maja (środa) – Gliwice oraz 31 maja (czwartek) – Ciechanów. Emisje pomiędzy 6.30, a 8.00 w programie „Kawa czy herbata?”.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl