Strona główna

Park 1000-lecia w finale konkursu

Park 1000-lecia w finale konkursu

2013-03-26 13:59:40  |  tekst je, fot. ms

Urząd Miejski zgłosił do konkursu Modernizacja Roku 2012 rewitalizację parku 1000 – lecia. Organizatorami jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego oraz Targi Pomorskie Sp. z o.o. z Bydgoszczy.

Udział w I etapie jest bezpłatny. Napłynęło do niego 922 zgłoszeń inwestycji modernizacyjnych z terenu całej Polski, które zostały sklasyfikowane w 15 kategoriach. Są w nich takie, jak hotelarsko-turystyczne; kultury, sportu, zdrowia i rekreacji; ochrony środowiska; tereny zieleni czy użyteczności publicznej. By zostać zakwalifikowanym do II etapu konkursu, należy m.in. wpłacić wpisowe. Jest uzależnione od wartości inwestycji. Nasz park jest w najdroższej kategorii z nakładami powyżej 5 mln zł, więc wynosi ono 9900 zł netto. Jak przekazał na poniedziałkowej (25.03) sesji Rady Miasta burmistrz Arseniusz Finster, urząd nie poniósł żadnych kosztów związanych z uczestnictwem w tym konkursie. Od dyrektora wydziału budowlano – inwestycyjnego dowiedzieliśmy się, że na wpisowe zrzucili się wykonawcy miejskiej inwestycji. – Najwięcej wyłożyła firma Urbaniak. Dołożyli się także Ekomel, Marbruk, Instal z Chojnic, firma p.Narlocha wykonująca plac zabaw oraz projektant parku Zdzisław Kufel -  wyjaśnił nam Jacek Domozych.

Na dziś (26.03) wg informacji zamieszczonych na stronie konkursu, chojnicki park jest w gronie 28 inwestycji modernizacyjnych, które znalazły się w II etapie. Do I etapu z naszego powiatu zgłoszono także rewitalizację trzech parków w Czersku, modernizację Starego Spichlerza oraz renowację kościoła gimnazjalnego w Chojnicach. Podsumowanie konkursu planowane jest w sierpniu. Wcześniej członkowie jej kapituły dokonają wizji lokalnej tych obiektów, które znalazły się w finale. Warto przypomnieć, że renowacja baszty, gdzie mieści się Galeria Trzebiatowskiego, otrzymała wyróżnienie w edycji 2010 konkursu Modernizacja Roku.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl