Strona główna

Red Devils liderem Ekstraklasy Futsalu!

Red Devils liderem Ekstraklasy Futsalu!

2012-10-07 20:00:00  |  Ł.R.

Coś, o czym mogliśmy pomarzyć w poprzednim sezonie, stało się faktem. Red Devils wygrał dzisiaj (07.10) na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała i samotnie objął fotel lidera Polskiej Ligi Futsalu.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie meczu. Autorem bramki dla Rekordu był Paweł Machura. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, gola wyrównującego zdobył Łukasz Pieczyński.

W drugiej połowie nasz zespół wykorzystał niemal wszystkie ze stworzonych przez siebie sytuacji, strzelając dwa gole. Najpierw w 30. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Wadym Iwanow, a dwie minuty później celne trafienie dołożył Jakub Mączkowski i Czerwone Diabły odskoczyły na dwubramkowe prowadzenie. Cudów w bramce dokonywał Łukasz Błaszczyk, który po raz kolejny udowodnił, że to właśnie jemu należy się miejsce pomiędzy słupkami w chojnickiej drużynie. Śmiało można powiedzieć, że nasz bramkarz był bohaterem spotkania.

Szansę na zdobycie gola mieli jeszcze Dominik Solecki oraz Wadym Ivanow. Bielszczanie nie mając nic do stracenia od 35. minuty postanowili wycofać bramkarza i zagrać z przewagą jednego zawodnika.  Przyniosło to efekt w postaci gola. Na listę strzelców wpisał się Radek Polasek w 38. minucie. Nasz zespół do końca zagrał skutecznie w obronie i dowiózł zwycięstwo do końca spotkania. Po trzech kolejkach Red Devils Chojnice z kompletem punktów samotnie przoduje w Ekstraklasie Polskiej Ligi Futsalu. Trzeba zaznaczyć, że jest to pierwsze zwycięstwo naszego zespołu nad brązowym medalistą poprzedniego sezonu.

REKORD BIELSKO-BIAŁA - RED DEVILS CHOJNICE 2:3 (1:1)

Red Devils: Łukasz Błaszczyk, Jacek Burglin - Łukasz Sobański, Wadim Ivanow, Jakub Mączkowski, Witalij Kolesnik, Łukasz Pieczyński, Dariusz Pieczyński, Tomasz Kriezel, Dominik Solecki, Mariusz Kaźmierczak

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl