Wisła Kraków rozłożona na łopatki!

2012-11-25 21:11:00  |  Tekst i fot: Ł.R.

Pierwszy sprawdzian drużyny Red Devils Chojnice zaliczony na piątkę z plusem!

Spotkanie z Wisłą Kraków miało pokazać na co stać drużynę Olega Zozulyi w tym sezonie. A stać ją naprawdę na wiele. Pokazał to dzisiaj mecz z wielokrotnym mistrzem Polski, drużyną "Białej Gwiazdy". Ten, kto przyszedł dzisiaj (25.11) do hali Centrum Parku, nie żałował straconego czasu. Co prawda, to goście zdobyli pierwszego gola (bramka Marcina Kiełpińskiego) i takim też rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona meczu.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas wyśmienicie. 15 sekund potrzebował Dariusz Pieczyński, by pokonać Bartłomieja Nawrata. Świetną okazję miał również Jakub Mączkowski, jednak zawodnik Czerwonych Diabłów, który przed sobą miał już tylko bramkarza gości, minimalnie spudłował. Czerwone Diabły pokazały dzisiaj charakter, zaangażowanie, a przede wszystkim to, że żaden rywal nie jest im straszny. Nie przestraszyli się wielkiej Wisły i ponownie przycisnęli w 31. minucie, czego efektem była bramka wyróżniającego się dzisiaj na parkiecie Dominika Soleckiego. Świetnie po raz kolejny radził sobie również w bramce Łukasz Błaszczyk, który kilka razy ratował nasz zespół przed utratą gola. Krakowianie niezadowoleni wynikiem meczu postawili wszystko na jedną kartkę i ostatnie pięć minut zagrali z "lotnym bramkarzem”. Ich ataki nie przyniosły zamierzonego efektu w postaci gola wyrównującego. Podczas gdy Wiślacy grali z przewagą jednego zawodnika, bramkę meczu, a być może kolejki, zdobył Vadym Ivanow, który niczym Zlatan Ibrahimović, mając na plecach bramkarza gości, przewrotką posłał piłkę do pustej bramki. Kibice na trybunach oszaleli ze szczęścia, a na twarzach gości pojawił się smutek. Do końca spotkania lider Ekstraklasy z Chojnic nie pozwolił sobie na stratę gola i spotkanie zakończyło się wygraną naszego zespołu 3:1. W następnej kolejce Czerwone Diabły zagrają z drugą w tabeli Pogonią Szczecin.

RED DEVILS CHOJNICE - WISŁA KRAKBET KRAKÓW 3:1 (0:1)

Red Devils: Błaszczyk, Burglin - Ivanov, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński,  Solecki - Mączkowski,  Kolesnik,  Kriezel , Kaźmierczak - Żołądź, Sundeev.