Strona główna

Kiedy nowe garaże przy Karsińskiej?

Kiedy nowe garaże przy Karsińskiej?

2012-05-24 08:00:48  |  tekst i fot. je

Przed prawie sześciu laty Rada Miejska przyjęła wniosek, aby Urząd Miejski przygotował rozbudowę zespołu garaży przy ul. Karsińskiej na osiedlu Kaszubskim. Od tego czasu sprawa posunęła się do przodu w niewielkim stopniu.

W ubiegłym tygodniu radni z komisji komunalnej oraz ochrony środowiska, zniecierpliwieni brakiem efektów swej inicjatywy, odpytywali Jacka Marczewskiego, dyrektora Wydziału Gospodarowania Przestrzenią i Nieruchomościami, o postępy w przygotowywaniu rozbudowy kompleksu garażowego przy ul. Karsińskiej. Wyjaśniał, że dużym problemem w tym zadaniu są położone tam sieci uzbrojenia, jak gazociąg, kanalizacja deszczowa. Jacek Marczewski szacuje, że koszt ich przełożenia, wraz z niezbędną dokumentacją, wynosiłby około 200 tys. złotych. Przełożyłoby się to na koszty zbywania gruntu, niezależnie, czy garaż byłby na parterze, czy piętrze, które wynosiłyby ok. 200 zł za 1 m2. Wydział ponadto dokonał wstępnego zaplanowania usytuowania nowych garaży. Nie czuł się jednak winnym tak długiego okresu realizacji wniosku. - Byłem tu zaproszony, wziąłem ze sobą ten materiał, który posiadałem, ale nie sądziłem nawet, że jestem zaproszony w roli realizatora inwestycji miejskiej, ponieważ kompetencje Wydziału są zapisane w regulaminie, w Statucie i do nich nie należy realizacja inwestycji. Planowanie, koncepcje owszem – polemizował z radnymi dyrektor Marczewski. Uchylił się od odpowiedzi na pytanie Antoniego Szlangi o to, który wydział miałby zająć się tą inwestycją. - Ja nie kieruję urzędem i nie przydzielam zadań w urzędzie – wyjaśnił.

Stanisław Kowalik w czasie dyskusji rozwiał wątpliwości Magdaleny Wlazłowskiej, inspektora w Wydziale Budowlano – Inwestycyjnym, co do lokalizacji nowych zespołów garaży. - Nie mówimy o terenie za kompleksem parterowych garaży. Nas interesuje teren pomiędzy ich zespołami, gdzie są plomby i można wybudować po trzy garaże. Interesuje nas skarpa między parterowymi garażami, a piętrowymi, oraz dobudówki garaży do istniejących piętrowych od strony osiedla Igielska – uściślił radny z osiedla 700 – lecia.

Przy jednym głosie wstrzymującym, połączone komisje przyjęły wniosek, w którym radni wyrazili dezaprobatę w sprawie realizacji decyzji Rady dotyczącej budowy kompleksu garaży przy ulicy Karsińskiej. Domagają się w nim, aby najpóźniej za dwa miesiące była gotowa koncepcja realizacji tego zadania.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl