Strona główna

Dyskutowali o inicjatywie PChS i komunikacji

Dyskutowali o inicjatywie PChS i komunikacji

2012-03-06 12:35:01  |  Ch24, fot. i video - ms

W naszej redakcji w poniedziałek 5 marca w kolejnym wydaniu Bez Montażu jego uczestnicy zajęli się omówieniem najistotniejszych wydarzeń z ubiegłego tygodnia.

Udział wzięli – Jacek Studziński (Stowarzyszenie Projekt Chojnicka Samorządność), Mirosław Janowski (Program 2014, przewodniczący Rady Miejskiej), Tomasz Szlachetka (Stowarzyszenie KoLiber) oraz Bartosz Bluma (miejski radny z klubu Prawa i Sprawiedliwość). Moderatorem dyskusji był Jerzy Erdman. Trwała ponad 55 minut.

Link do Mp3 (Pełny zapis dyskusji Bez Montażu z 5.03)

Link do YouTube

Zapytaliśmy najpierw naszych gości, czy udało się radnych przekonać do obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej oraz wniosków obywatelskich podczas debaty z 29.02, która odbyła się w sali obrad Rady Miasta.

Link do Mp3 (O debacie ws. inicjatywy uchwałodawczej)

Kolejnym tematem był narastający konflikt wokół organizowania komunikacji na terenie gminy Chojnice i naszego powiatu za sprawą najnowszego pomysłu PKS Chojnice z siedzibą w Brusach. Byliśmy ciekawi, czy uważają, że przydałaby się w Chojnicach poważna konkurencja na rynku usług przewozowych.

Link do Mp3 (O organizacji komunikacji przez PKS Chojnice)

Spotkanie zakończyło się rozmową na temat przygotowanych przez burmistrza Arseniusza Finstera zestawień problemów strategicznych i trudnych, które ma zamiar doprowadzić do rozwiązania końca kadencji.

Link do Mp3 (O katalogu spraw strategicznych i trudnych)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl