Strona główna

Rozmawiali o inwestycjach i współpracy z powiatem

Rozmawiali o inwestycjach i współpracy z powiatem

2012-10-09 10:17:27  |  ch24, fot. ms

W pierwszym w październiku wydaniu Bez Montażu tematem nr 1 był niedawny list stowarzyszenia Projekt Chojnicka Samorządność wysłany do burmistrza Arseniusza Finstera, w którym jego autorzy sugerowali zastanowienie się nad zakresem planowanych inwestycji.

W poniedziałkowy (8.10) wieczór w naszej redakcji gościliśmy: przewodniczącego PChS Jacka Studzińskiego, radnego powiatowego i członka Prawa i Sprawiedliwości Aleksandra Mrówczyńskiego oraz działacza Sojuszu Lewicy Demokratycznej Adama Gogacza. Jak zwykle moderatorem dyskusji, trwającej prawie 49 minut, był Jerzy Erdman.

Link do YouTube

Link do Mp3 (Pełny zapis dyskusji z 8.10.2012)

Rozpoczęła się od wymiany zdań na temat listu Projektu Chojnicka Samorządność skierowanego do władz miasta w sprawie rozważenia możliwości ograniczenia wydatków oraz zweryfikowania planów inwestycyjnych. Lider PChS podał kilka przykładów zamierzeń, które wg niego urosły do zbyt kosztownych. Przypomniał, że początkowo nowa siedziba dla chojnickiej kultury miała miejski budżet kosztować do 11 mln zł.

Link do Mp3 (O liście PChS do burmistrza Chojnic)

Następnym tematem, którym zajęli się uczestnicy Bez Montażu, to próba oceny dotychczasowej współpracy pomiędzy władzami Chojnic i powiatu chojnickiego. W czasie dyskusji zajęli się takimi przykładami, jak funkcjonowanie CE-W, projekty drogowe, budowa mostu zwodzonego czy niedoszła zamiana nieruchomości mieszczących się przy ul. Grunwaldzkiej i Jeziornej.

Link do Mp3 (O współpracy władz miasta i powiatu)

Rozmawialiśmy także o niedawnej zmianie w koncepcji zagospodarowania parku 1000-lecia, która polegała na rezygnacji z budowy amfiteatru na rzecz karczmy. Większości naszych gości ten pomysł nie przypadł do gustu.

Link do Mp3 (O karczmie w parku 1000-lecia)

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl