Z Miedzianką na remis

2011-09-10 20:38:39  |  Ł.R.

Dzisiaj (10.09) na stadionie przy ulicy Mickiewicza w hicie kolejki spotkały się Chojniczanka Chojnice z Miedzią Legnica.

Gospodarze podrażnieni ostatnią porażką z Bytowią Bytów, za wszelką cenę chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością wygrywając dzisiejsze spotkanie. ,,Na papierze" silniejszą ekipą była z pewnością popularnie nazywana przez wszystkich Miedzianka.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili zawodnicy Bogusława Baniaka w 18. minucie. Przed utratą gola obronił nas Michał Kołba, a piłka po dobitce na nasze szczęście zatrzymała  się na słupku. Na pierwszą bramkę w meczu kibice żółto-biało-czerwonych czekali aż do 32. minuty. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w pole karne, piłkę w samo okienko bramki gości posłał Kacper Tatara. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, świetną paradą popisał się ponownie bramkarz Chojniczanki, który obronił strzał z rzutu wolnego wykonywanego przez Marcina Nowackiego. Do przerwy prowadziliśmy 1:0.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście z Legnicy. W 49. minucie Marcin Garuch strzałem z dystansu z okolicy 25 metrów pokonał dobrze spisującego się tego dnia Michała Kołbę. W 61. minucie wszyscy kibice Chojniczanki Chojnice łapali się za głowę nie mogąc uwierzyć w to,  jak Bartosz Kaśnikowski zmarnował stuprocentową okazję do zdobycia drugiego gola. Z odległości około trzech metrów nie potrafił on pokonać stojącego przed nim Andrzeja Bledzewskiego. W ostatnich minutach podopieczni Grzegorza Kapicy oddali nieco inicjatywę drużynie przejezdnej. Ta jednak pomimo kilku sytuacji nie potrafiła zdobyć drugiego gola. W końcówce doskonałą szansę na zdobycie bramki miał Tomasz Parzy. Jego strzał o centymetry minął poprzeczkę bramki rywala. Ostatecznie Chojniczanka po ciężkim meczu zremisowała z faworyzowaną Miedzią Legnica 1:1.

Link do Mp3 (Pomeczowe wypowiedzi trenerów...)

CHOJNICZANKA CHOJNICE - MIEDŹ LEGNICA 1:1 (1:0)

CHOJNICZANKA: Kołba - Mikołajczyk, Steinke, Kaśnikowski, Lenart(77' Tarnowski) - Posmyk (k), Ligienza(67' Marynowicz), Szczepan, Trojanowski(69' Parzy) - Kaźmierowski, Tatara.

W następnej kolejce (14.09) piłkarze Chojniczanki o godzinie 17:00 zagrają na wyjeździe z Jarotą Jarocin. Z dorobkiem 15 punktów zajmujemy czwartą pozycję tracąc do lidera Elany Toruń trzy punkty.