Dwa gole Posmyka i remis Chojniczanki

2012-05-16 18:49:05  |  Ł.R.

W środę (16.05) beznadziejnie spisująca się na wiosnę Chojniczanka Chojnice w 32. kolejce II ligi zachodniej zremisowała z Turem Turek 1:1. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył... Paweł Posmyk.

W drużynie gospodarzy od pierwszych minut między słupkami zagrał dobrze znany w Chojnicach, Michał Kołba. W pierwszej połowie bliżsi zdobycia gola byli gospodarze. Na początku spotkania Chojniczankę od utraty bramki uratował słupek. Obie drużyny dopasowały się poziomem gry, przez co nie stworzyły porywającego widowiska. Sytuacji podbramkowych stworzonych przez piłkarzy Mirosława Hajdo było jak na lekarstwo. Strzały "Trojana" i Kacpra Tatary to zdecydowanie mniej, niż oczekiwano od zespołu z Chojnic.

Po zmianie stron, w 64. minucie gospodarze objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu, próbującego wybić piłkę głową, Pawła Posmyka. Warty odnotowania jest fakt, że w 75. minucie na boisku pojawił się debiutujący w barwach Chojniczanki na boiskach drugoligowych Arkadiusz Reca. W samej końcówce meczu antybohater spotkania, pomocnik MKS-u i boiskowy "Rambo”, zmazał plamę i w 89. minucie w zamieszaniu na polu karnym skierował piłkę do bramki Tura, zapewniając jeden punkt swojemu zespołowi.

W sobotę 19 maja w ostatnim spotkaniu w tym sezonie przed własną publicznością, Chojniczanka zagra z Ruchem Zdzieszowice. Początek zaplanowano na godzinę 17:00.

Wczoraj (15.05) Komisja ds. Licencji Klubowych II ligi dała klubowi z ulicy Mickiewicza zielone światło na grę w przyszłym sezonie (2012/2013) w postaci licencji.

TUR TUREK  – CHOJNICZANKA CHOJNICE 1:1 (0:0)

Chojniczanka: Misztal - Gogol, Steinke, Hajduczek, Posmyk - Trojanowski (68' Iwanicki), Parzy, Atanacković, Juchacz (75'  Reca) - Tatara (59' Kaźmierowski), Pieczara (70' Gregorek).