Czwarte z rzędu zwycięstwo Chojniczanki

2012-09-30 09:37:58  |  Tekst i fot: Ł.R.

Wynikiem 3:1 zakończyło się sobotnie (29.09) spotkanie pomiędzy Chojniczanką Chojnice a Turem Turek w X kolejce II ligi zachodniej.

W drużynie Tura od początku meczu zagrali byli piłkarze "Chojny”. W bramce Michał Kołba,  a w pomocy Michał Mikołajczyk. W pierwszym kwadransie meczu żadnej ze stron nie udało się oddać celnego strzału na bramkę rywala. Było dużo walki w środku pola. Na pierwszego gola kibice żółto-biało-czerwonych czekali aż do 26. minuty. Dawid Retlewski wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i precyzyjnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce Tura. W przeciągu kolejnych kilku minut Chojniczanka stworzyła dwie okazje do zdobycia bramki. Pierwszą z nich był bezpośredni strzał Daniela Ferugi z rzutu wolnego. Drugą, jeszcze lepszą szansę, miał Marcin Orłowski. Napastnik MKS-u wyszedł sam na sam z Michałem Kołbą, jednak strzelił słabo i wprost w bramkarza gości.

Po zmianie stron futbol w wykonaniu piłkarzy Mariusza Pawlaka momentami wołał o pomstę do nieba. Kopanina, katastrofalne błędy indywidualne, chaos w grze, niedokładne podania (szczególnie na początku drugiej połowy) doprowadziły nasz zespół do utraty gola. Po ładnej koronkowej akcji, grze z pierwszej piłki i asyście Michała Mikołajczyka, Rafała Misztala z bliskiej odległości pokonał w 59. minucie Tomasz Kowalski. 8 minut później szczęście dopisało gospodarzom. Chojniczanka na raty zdobyła bramkę na 2:1. Najpierw zza pola karnego uderzał Daniel Feruga, piłkę przed siebie wybił Michał Kołba, ta z kolei trafiła najpierw pod nogi Dawida Retlewskiego (jego strzał został zablokowany), następnie Marcina Orłowskiego, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do pustej bramki. W drużynie gości bardzo aktywny był Michał Mikołajczyk, którego gra mogła podobać się kibicom Chojniczanki. Były zawodnik MKS-u mógł wpisać się na listę strzelców, jednak obronną ręka z pojedynku sam na sam wyszedł znajdujący się w kapitalnej dyspozycji Rafał Misztal. Przy trzeciej bramce dla zespołu z grodu Tura, duży udział miał Michał Kołba. Po jego kardynalnym błędzie (kłopoty z przyjęciem piłki we własnym polu karnym) Daniel Feruga przejął piłkę i zdobył trzeciego gola dla Chojniczanki. Dzięki zwycięstwu nasz zespół awansował na piąte miejsce w lidze. Kolejny mecz zagra Chojniczanka 6 października na wyjeździe z Calisią Kalisz.

CHOJNICZANKA CHOJNICE - TUR TUREK 3:1 (1:0)

Chojniczanka: Misztal - Piszczek (58' Rysiewski), Markowski, Sylwestrzak, Bednarek - Retlewski (87' Lenart), Sylwestrzak, Feruga (82' Kapsa), Iwanicki, Dziubek (65' Mikołajczak) - Orłowski.