Porażka rezerw na inaugurację

2011-08-08 07:50:46  |  tekst i fot. Ł.R.

Wczoraj (7.08) w swoim pierwszym meczu w IV lidze rezerwy Chojniczanki przegrały z  Pomorzem Potęgowo 3:1.

Faworytem tego spotkania był z pewnością zespół gości, który w ostatnim sezonie do końca bił się o III ligę. Ostatecznie zajął trzecie miejsce. Spotkanie być może ułożyłoby się inaczej dla zawodników Bartosza Nartowskiego. Kluczowym momentem była 26. minuta, kiedy
to arbiter spotkania "wyrzucił" z boiska Karola Michalaka. Pomimo straty jednego zawodnika, nasz zespół wcale nie miał zamiaru poddawać się i od czas do czasu przedostawał się pod bramkę Dariusza Piechoty. Beniaminek z Chojnic do przerwy powinien prowadzić 1:0. Najlepszą okazję do zdobycia gola zmarnował Dawid Sikorski. Były zawodnik chojnickiego Kolejarza w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem gości nie potrafił umieścić piłki w bramce.

W drugiej połowie coś "pękło" w naszej drużynie i nasz bramkarz trzy razy zmuszony był do wyciągania piłki z własnej siatki. Festiwal strzelecki rozpoczął wprowadzony w 57. minucie Łukasz Stasiak. Napastnik z Potęgowa w 61. minucie znalazł się na czystej pozycji i bez najmniejszego trudu posłał piłkę koło wychodzącego z bramki Damiana Primela. Cztery minuty później Pomorze Potęgowo prowadziło już 2:0. To była kopia sytuacji sprzed chwili, tyle że z innymi postaciami w rolach głównych. Tym razem do bramki trafił Marcin Staszczuk. Na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu arbiter podyktował rzut karny dla naszego zespołu. Do piłki podszedł Adrian Ligenza, który jedenastkę zamienił na pierwszą, historyczną w IV lidze bramkę dla rezerw Chojniczanki. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się skromnym zwycięstwem Pomorza Potęgowo, błąd Adama Zalewskiego kosztował nas utratę trzeciego gola. Na listę strzelców, ustalając wynik meczu, wpisał się Łukasz Stasiak. Pierwsze koty za płoty. Naszemu zespołowi nie pomogli nawet "drugoligowcy", zawodnicy z pierwszego składu, grający w naszym zespole. Trzy punkty pojechały do Potęgowa. Za tydzień nasz zespół zagra na wyjeździe z byłym trzecioligowcem Orlętami Reda.

CHOJNICZANKA II/JANTAR PAWŁOWO - POMORZE POTĘGOWO 1:3 (0:0)

Chojniczanka II: Primel – Arndt, Kaśnikowski, Michalak, Paweł Śliwiński (70' Błaszczak) – Tarnowski (70' Jasiński), Ligiezna, Zalewski, Skiba (65' Stanisławski), Lenart – Dawid Sikorski (73' Warnke).