Chojniczanka wiceliderem II ligi zachodniej!

2012-10-27 16:29:10  |  Ł.R.

Chojniczanka Chojnice dzięki dzisiejszemu (27.10) zwycięstwu nad KS Polkowice potwierdziła, że walczy o miano najlepszej drużyny jesieni.

Spadkowicz z pierwszej ligi w pierwszym kwadransie postawił trudne warunki, szczelnie broniąc dostępu do swojej bramki. Przez długi okres żadna ze stron nie potrafiła skonstruować groźnego ataku zakończonego celnym strzałem na bramę. Dopiero w 31. minucie, dwukrotnie, w fenomenalny sposób interweniował Rafał Misztal ratując swój zespół od utraty gola. Nasz bramkarz śmiało może kandydować na miano najlepszego zawodnika w rundzie jesiennej. Nasi piłkarze nie pozostawali w tyle i równiez próbowali odgryżć się swojemu rywalowi. Bramce Przemysława Kazimierczaka próbowali zagrozić Paweł Iwanicki oraz Tomasz Mikołajczak. ,,Ajwen” zdecydował się na strzał z dystansu, który zmierzał pod samą poprzeczkę, natomiast Mikołajczyk, próbował swoich sił strzałem z półwoleja. W obu przypadkach nie dał się jednak zaskoczyć. Kiedy na zegarze widniała już 45. minuta, a na trybunach panowała już senna atmosfera i wizja 15 minutowej ,,zimnej" przerwy, żółto-biało-czerwoni przeprowadzili składną akcję, w której Tomasz Mikołajczyk, w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem, płaskim strzałem po ziemi, dał prowadzenie zespołu z ulicy Mickiewicza.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli goście z Polkowic przesuwając ciężar gry na połowę gospodarzy. Skromna grupa kibiców z Polkowic złapała się za głowę w 60. minucie meczu. Piłka po strzale jednego z graczy z Polkowic najpierw trafiła w słupek, następnie w poprzeczkę, po czym wróciła na pole karne.  Można powiedzieć, że szczęście tego dnia nie opuszczało Rafała Misztala. Nasz bramkarz 15 minut później po raz kolejny udowodnił, jaki drzemie w nim potencjał.  Po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego Szymona Skrzypczaka, wyciągnął się jak struna i nie dał lecącej nad murem piłce wpaść do naszej bramki. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, o czym polkowiczanie przekonali się w 80. minucie. Piłkę w pole karne dośrodkowywał Damian Rysiewski, w zamieszaniu podbramkowym najwyżej do piłki wyskoczył Michał Markowski, który precyzyjnym strzałem głową dał drugą bramkę gospodarzom. Gol ten odebrał chęci do gry zespołowi ze Śląska, a mecz fantastycznie zakończył wprowadzony w drugiej połowie Marcin Garuch. ,,Gary" w 90. minucie, przy asyście Tomasza Bejuka, nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce, ustanawiając wynik meczu na 3:0 dla Chojniczanki Chojnice.