Porażka Chojniczanki w meczu na szczycie

2013-03-15 20:00:45  |  Ł.R.

W hicie kolejki II ligi zachodniej lider rozgrywek Energetyk ROW Rybnik wygrał z zajmującą drugie miejsce Chojniczanką Chojnice 3:0.

Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem wzajemnego "badania się" obu drużyn z lekką przewagą gospodarzy, którzy kilka razy strzelali na bramkę Konrada Jałochy.

Zespół Ryszarda Wieczorka z minuty na minutę łapał wiatr w żagle i po pierwszym kwadransie jego piłkarze zaczęli naciskać i dominować. Po kilku niecelnych strzałach, w 31. minucie Kamil Kostecki wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał bramkarza żółto-biało-czerwonych. Zawodnicy Mariusza Pawlaka w pierwszej połowie nie potrafili stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola. Na domiar złego w 45. minucie dostali bramkę do szatni, której autorem był Daniel Kartuba.

Niestety, po zmianie stron nasz zespół nie podniósł się z kolan i nie zaatakował rywala, a wręcz przeciwnie. To zespół ze Śląska w 76. minucie przypieczętował dobrą postawę na boisku strzelając trzeciego gola. Tonący statek pod tytułem ,,Chojniczanka" zatopił Marek Krotofil.

Podsumowując, martwić może to, że piłkarze Chojniczanki nie oddali praktycznie żadnego strzału, który stanowił by jakiekolwiek zagrożenie dla bramkarza gospodarzy Daniela Kajzera. Nie tego spodziewali się po wiceliderze rozgrywek kibice w Chojnicach.

Po inauguracyjnym zwycięstwie z Zagłębiem Sosnowiec przyszedł czas na zimny prysznic i porażkę z liderem rozgrywek aż 3:0. Czy w następnym spotkaniu z Gryfem Wejherowo uda się zmazać plamę i zdobyć trzy punkty? Zobaczymy już za tydzień 23 marca. Początek spotkania o godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy Mickiewicza.

ENERGETYK ROW RYBNIK - CHOJNICZANKA CHOJNICE 3:0 (2:0)

Chojniczanka: Konrad Jałocha - Paweł Iwanicki (64' Kosuke Ikegami), Michał Markowski, Błażej Jankowski, Dawid Abramowicz - Krystian Feciuch, Damian Rysiewski (88' Dawid Radomski), Daniel Mąka (60' Patryk Laskowski), Daniel Feruga, Tomasz Mikołajczak, Marcin Orłowski.