Pechowa końcówka

2011-05-12 08:08:41  |  Ł.R.

Wczoraj (11.05) Chojniczanka Chojnice podejmowała na własnym stadionie broniący się przed spadkiem zespół Tura Turek.

To mogło by się wydawać miał być łatwy spacerek dla piłkarzy Grzegorza Kapicy. Niestety, było zupełnie inaczej. Kibice po raz pierwszy chwycili się za głowę już w pierwszej minucie, kiedy to Krzysztofa Barana, pokonał Damian Sędziak. ,,Zaspana" Chojniczanka ruszyła do ataku. Swoich sił próbowalii: Marcin Trojanowski, Sławomir Ziemak, Konrad Hajdamowicz, Robert Sierant, jednak dobrze tego dnia spisywał sie pomiedzy słupkami bramkarz gości. Na domiar złego w kuriozalny sposób straciliśmy drugą bramkę. Damian Sędziak, minął naszych obrońców jak tyczki w slalomie i w 29. minucie wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Wynik 2:0 dla Tura Turek utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Link do Mp3 (Trener Kapica o meczu...)

Początek drugiej połowy należał do Tomasza Parzego, który najpierw w 50. minucie zdobył bramkę kontaktową, a dwie minuty później doprowadził do wyrównania. Mecz zaczął się od nowa. Chojniczanka wróciła z ,,dalekiej podróży".  To był mecz wzlotów i upadków. Dziurawą jak ser linię defensywną MKS-u, skarcił ponownie w 65. minucie Robert Stachowiak, strzelając bramkę z ,,główki" z rzutu rożnego. W 70. minucie ponownie odżyły nadzieję. Arbiter spotkania podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Robert Sierant. Chojniczanka poszła za ciosem, były sytuacje podbramkowe, piłka lądowała na poprzeczce po strzałach Tomasza Lenarta i Tomasza Parzego, jednak bramka była jak zaczarowana. Losy spotkania roztrzygnęły się w samej końcówce. Najpierw w 89. minucie po fatalnie wykonanym rzucie rożnym i po szybkiej kontrze zespołu gości, straciliśmy bramkę na 4:3. Na listę strzelców wpisał się były zawodnik Chojniczanki  Filip Marciniak. W 92.minucie niemal kopia sytuacji, po której gola strzelił Marciniak, jednak tym razem piłkę do własnej bramki skierował Michał Mikołajczyk. Ostatecznie spotkanie zakończyło się przegraną naszego zespołu 5:3. Pomimo porażki nasz zespół zachował szóste miejsce w lidze. Następne spotkanie Chojniczanka rozegra 14 maja, a przeciwnikiem będzie zespół Czarnych Żagań.

CHOJNICZANKA CHOJNICE - TUR TUREK 3:5 (0:2)

Chojniczanka: Baran - Andruszczak, Jakosz, Sierant, Mikołajczyk- Trojanowski (33' Gibczyński), Atanacković (33' Magdziński), Parzy, Ziemak (46' Lenart), Hajdamowicz - Kaźmierowski.