Czerwone Diabły w ćwierćfinale

2011-03-25 22:38:50  |  Ł.R.

Nietypowo, bo w piątek przyszło się zmierzyć piłkarzom Red Devils Chojnice w meczu 1/8 Halowego Pucharu Polski z Pogonią 04'Szczecin.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla gospodarzy. Fani Czerwonych Diabłów nie zdążyli  jeszcze zająć swoich miejsc na trybunach, a Red Devils już w 2. minucie po bramce Jakuba Mączkowskiego prowadziło 1:0. Gospodarze stwarzali sobie klarowne sytuacje strzeleckie, a jedną z nich w 13. minucie wykorzystał Mariusz Kaźmierczak. Do szatni w lepszych nastrojach schodzili chojniczanie, prowadząc wynikiem 2:0.
W drugiej odsłonie dobrą grę Czerwonych Diabłów w 25. minucie przypieczętował Artur Chrzonowski, dając nam prowadzenie 3:0. Po tej bramce przyjezdni ze Szczecina ruszyli do ataku. Efektem tego były bramki zdobyte przez Artura Jurczaka (27') i Marcina Mokołajewicza w 36. minucie. Zrobiło się nerwowo.  Minutę później kibice zebrani w hali Centrum Parku odetchnęli z ulga bowiem Artur Chrzonowski podwyższył prowadzenie na 4:2.
Gości stać było tego dnia na jeszcze jedno celne trafienie Douglasa i po ostatnim gwizdku sędziego to ekipa Tomasza Aftańskiego cieszyła się z awansu do ćwierćfinału Halowego Pucharu Polski. W następnej rundzie zmierzymy się ze zwycięzcą meczu Gwiazda Ruda Śląska -  Rekord Bielsko Biała.

HPP RED DEVILS CHOJNICE - POGOŃ '04 SZCZECIN 4:3 (2:0)