Wiślacy zgotowali im piekło

2012-02-10 08:33:02  |  tekst i fot. Ł.R.

6:1 - takim wynikiem zakończyło się wczorajsze (9.02) spotkanie Czerwonych Diabłów z Wisłą Kraków w spotkaniu XVI kolejki Ekstraklasy Polskiej Ligi Futsalu.

Drużyna Red Devils jeszcze przed pierwszym gwizkiem sędziego skazana była na porażkę. Nie pomógł nowy trener, który w środę (8.02) przeprowadził pierwszy trening ze swoim nowym zespołem ani sprowadzony w ostatniej chwili Artur Chrzonowski. Od samego początku spotkania widać było, że bezdyskusyjnie lepszym zespołem na parkiecie była "Biała Gwiazda” wspierana dopingiem swoich kibiców. W pierwszej połowie nasza obrona dwukrotnie została rozmontowana przez zespół z Krakowa i tylko dobra  postawa w bramce Jacka Burglina uchroniła nas od utraty większej ilości bramek. Drużyna Wisły grała ładny dla oka i poukładany futsal dominując w każdym elemencie na parkiecie halki Centrum Paku. Nasz zespół próbował, szarpał, kontratakował, ale nic wielkiego z tego nie wychodziło.

W drugiej połowie przy stanie 0:3, boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Jacek Burglin, a jego miejsce w bramce zajął Daniel Kępa. Wiślacy uskrzydleni dwubramkową zaliczką z pierwszej połwoy poszli za ciosem zdobywając kolejne cztery bramki. Co dziwne, dwie z nich były autorstwa naszych zawodników,  którzy zaliczyli na swoim koncie gole samobójcze(Mączkowski, Żołądź). W końcówce meczu za drugą żółtą kartkę wyleciał Kolesnik. Nasz zespół wyglądał mizernie na tle grającego dojrzały futsal głównego pretendenta do zdobycia tytułu mistrza Polski. Ukraiński trener Oleg Zozulya z pewnością będzie miał trudny orzech do zgryzienia.

W samej końcówce na otarcie łez, na 14. sekund przed syreną kończąca spotkanie, Mariusz Kaźmierczak posłał piłkę po pustej bramki Wisły Kraków (która straciła piłkę grając z lotnym bramkarzem), ustalając wynik meczu na 1:6 dla gości z Krakowa. Następnym przeciwnikiem naszego zespołu będzie Clearex Chorzów.

RED DEVILS CHOJNICE - WISŁA KRAKBET KRAKÓW 1:6 (0:2)

Red Devils: Burglin, Kępa - Sobański, Żołądź, Sundeev, Mączkowski - Kolesnik, Chrzonowski, Kriezel, Kaźmierczak - (Repiński)