Porażka z Polkowicami. Tychy na zakończenie sezonu

2012-05-19 12:30:00  |  Ł.R.

18 maja drużyna Red Devils Chojnie, w swoim przed ostatnim występie w tym sezonie, przegrała na wyjeździe z Cuprum Polkowice 5:3.

Chojniczanie już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie, natomiast gospodarze pogodzili się już z widmem spadku do pierwszej ligi. Pierwsza część spotkania należała do Czerwonych Diabłów. Gole Mihaila Sundeeva oraz Łukasza Sobańskiego pozwoliły naszemu zespołowi zejść do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Gospodarze już w 36. sekundzie objęli prowadzenie po strzale Andrzeja Korycińskiego.

Po przerwie do 28. minuty utrzymywał się remis 3:3. Kolejnego gola na swoim koncie w naszym zespole zanotował Vitaliy Kolesnik.  Losy meczu rozstrzygnęły się w samej końcówce spotkania. Łukasz Ostrowski i Andrzej Koryciński w ostatniej minucie dwukrotnie pokonali naszego bramkarza. Na otarcie łeż, żegnając się jednocześnie z Ekstraklasą, Cuprum Polkowice pokonało Red Devils Chojnice 5:3. Nieobecnymi w piątkowym spotkaniu byli: Jakub Mączkowski (studia), Vadym Ivanov (powrót na Ukrainę).

Piłkarze Olega Zozulyi nie mają zbyt dużo na odpoczynek. W najbliższą niedzielę (20.05) o godzinie 18:00, na zakończenie sezonu zmierzą się z GKS-em Tychy. Mecz ten na specjalne zaproszenie burmistrza Sępólna rozegrany zostanie w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim, na ulicy Chojnickiej 19. Zwycięstwo w tym spotkaniu zapewni naszemu zespołowi dziewiąta pozycję w lidze. Mistrzem Polski futsalu w sezonie 2011/2012 została Akademia FC Pniewy. Walka o trzecie miejsce pomiędzy Gattą Zduńską Wolą a Rekordem Bielsko-Biała rozstrzygnie się w najbliższy weekend.