Strona główna

Sportowcy z powiatu chojnickiego nagrodzeni za sukcesy (FOTO)

Sportowcy z powiatu chojnickiego nagrodzeni za sukcesy (FOTO)

2024-04-17 09:34:38  |  opr. red. Powiat Chojnicki fot. (ao)

W tym roku nagrody Starosty Chojnickiego otrzymało 46 osób, a 25 zostało wyróżnionych.


Sportowcy z powiatu chojnickiego docenieni i nagrodzeni. Wczoraj (16.04.) podczas uroczystości w Centrum Nauk Technicznych w Chojnicach otrzymali nagrody i wyróżnienia Starosty Chojnickiego za wysokie osiągnięcia w działalności sportowej i szkoleniowej. Łącznie przyznano 46 nagród sportowych oraz 25 wyróżnień.

Wśród wyróżnionych osób znalazło się 8 uczennic Zespołu Szkół w Chojnicach, które zajęły II miejsce w Finale Ogólnopolskim Licealiady w Drużynowych Biegach Przełajowych, 7 zawodników i zawodniczek oraz trener Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Razem”, którzy rywalizowali m.in. w biegach przełajowych, tenisie ziemnym czy w skoku w dal, 8 zawodników i zawodniczek Centrum Sztuk Walki w Chojnicach biorących udział w zawodach międzynarodowych czy ogólnopolskich MMA (mieszane sztuki walki), oraz 1 zawodnik Karate Klubu INAZUMA, który zdobył 2 miejsce w Pomorskim Turnieju Karate.

Natomiast wśród nagrodzonych zawodników i zawodniczek oraz trenerów: najliczniejszą grupę stanowią żeglarze i żeglarki Chojnickiego Kluby Żeglarskiego, 18 zawodników i zawodniczek, którzy swoje sukcesy osiągali m.in. na Mistrzostwach Świata czy też Mistrzostwach Polski. Wraz z zawodnikami nagrodzono 3 trenerów. Chojnicki Klub Żeglarski to także dwoje kajakarzy laureatów Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Berlina, wraz z trenerką. Za osiągnięcia zdobyte w 2023 r. zostało także nagrodzonych 11 zawodników i zawodniczek Klubu Sportowego Boxing Team Chojnice wraz z trenerem, a ponadto po raz pierwszy nagrodzono zawodników Klubu Karatowego INAZUMA z Czerska, łącznie 5 osób. Nagrodzeni zostali także: zawodnik MKS Chojniczanka- bieg na 200 m wraz z trenerem, Mistrzyni Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie, Paralekkoatletyczny Wicemistrz Świata w pchnięciu kulą oraz judoka, uczestnik Mistrzostw Europy Weteranów.

Nagrody wynosiły od 250 zł do 5 000 zł na łączną kwotę 77 000 zł, natomiast wyróżnienia w postaci bonu do sklepu sportowego (po 300 zł każdy) wyniosły 7 500 zł.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl