'Czerwone diablice' ze zwycięstwem na koncie

2023-06-09 10:23:45  |  Red Devils Ladies Chojnice

Pokonały rywalki z 1KS Ślęza Wrocław 13:2. W pierwszym spotkaniu turnieju o Puchar Polski kobiet w beach soccerze, tylko przez pierwszą tercję mecz był wyrównany, choć stroną atakującą były dziewczęta z RDL.

Rywalki po wysokiej porażce z Wierzbowianką postanowiły skupić się na defensywie i przeszkadzaniu naszej drużynie. Jednak w drugiej i trzeciej tercji na boisku istniał już tylko jeden zespół, i był to ten z Chojnic. Zawodniczki raz po raz atakowały bramkę rywali zdobywając kolejne bramki i ostatecznie zwyciężając 13:2.

Red Devils Ladies Chojnice - 1KS Ślęza Wrocław 13:2 (2:1, 5:1, 6:0)

bramki: Gozdek 4, Szpera 3, Kościecha 2, Sudyk, Jargieło, Sikorska, Krygier

skład: 14 Palacios, 1 Wieżynis - 7 Kościecha, 11 Sikorska, 17 Słowy, 19 Gozdek - 2 Jargieło, 4 Krygier, 6 Szultka (kpt), 10 Sudyk, 15 Świt, 69 Szpera

trener Tomasz Poźniak, fizjoterapeutka Magdalena Kołodziej, manager Marcin Synoradzki

Dzisiaj, o godz. 12.00 zostanie rozegrany drugi mecz grupy D z Wierzbowianką Wierzbno, oba zespoły już awansowały do ćwierćfinałów. Rywalizacja trwa na stadionie letnim w Gdańsku Brzeźnie.