Strona główna

Będą podwyżki dla pracowników Urzędu Miejskiego w Chojnicach

Będą podwyżki dla pracowników Urzędu Miejskiego w Chojnicach

2022-12-03 08:00:00  |  Angelika Ollik fot. arch.

Z budżetu miejskiego przeznaczono na ten cel 1,5 mln złotych.

W przyszłym roku czeka nas podwójna podwyżka minimalnego wynagrodzenia, bowiem pierwsza będzie miała miejsce w styczniu, a kolejna w lipcu. Wzrosty płac uwzględnia już także w swoim budżecie chojnicki ratusz, który na cel wyda około 1,5 mln złotych. W Urzędzie Miejskim aktualnie pracuje 165 osób, z czego 45 osób otrzymuje najniższe wynagrodzenie, a jedynie 7 osób nie otrzymuje dodatku stażowego.

- Wskutek podwyżki o 480 zł wliczając w to staż, wyniesie to 576 zł, czyli od stycznia każdy, kto w urzędzie zarabia najniższą krajową, otrzyma 576 zł podwyżki. Kolejną podwyżkę te osoby otrzymają w lipcu, z ustawy wynika 110 zł, a faktycznie otrzymają 132 zł, no bo jest staż. Czyli łącznie będzie to podwyżka o około 700 złotych, czyli dobra podwyżka patrząc na kwotę najniższego uposażenia – tłumaczy burmistrz Arseniusz Finster.

Po konsultacjach odbytych w ratuszu zdecydowano, iż każdy z pracowników otrzyma podwyżkę kwotową, a nie procentową, czyli wzrost płacy będzie dla wszystkich jednakowy w wysokości właśnie 700 zł. – Dzięki temu nie dojdzie do spłaszczenia płac, a te powiedzmy, różnice w wynagrodzeniach będą dalej takie same – dodaje burmistrz.

Podwyżka będzie kosztować budżet miasta blisko 116 tys. złotych miesięcznie, czyli w skali roku łącznie z 13-stą pensją wyjdzie ona około 1,5 mln złotych. – Nie ma mowy o podwyższeniu mojego wynagrodzenia, to dotyczy tylko i wyłącznie pracowników chojnickiego ratusza – deklaruje włodarz.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl