Strona główna

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

2018-01-02 12:47:02  |  oprac. mz, źródło KPP Chojnice

Nie dość, że miał 2,5 promila, to jeździł bez prawa jazdy, które odebrał mu sąd. W Nowy Rok pijanego 58-latka na trasie Dąbrówka - Sławęcin zatrzymało dwóch kierowców.

 

1 stycznia przed godziną 17 na trasie Dąbrówka – Sławęcin niepokój dwóch kierowców z powiatów człuchowskiego i sępoleńskiego wzbudził jadący zygzakiem deawoo. Kiedy jego kierowca zjechał na pobocze i zatrzymał się przy sklepie, wykorzystali moment by uniemożliwić mu dalszą jazdę. Tak jak przypuszczali, był pijany. - Wyciągnęli kluczyki ze stacyjki, a następnie przekazali je przybyłym na miejsce policjantom - informuje st. sierż. Justyna Przytarska.

58-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego miał prawie 2,5 promila alkoholu. W trakcie kontroli wyszło też na jaw, że zatrzymany posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznym, który obowiązuje go do 2020 roku! Po przesłuchaniu śledczy przedstawią mężczyźnie zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do zakazu sądowego. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Taką obywatelską postawą powinien wykazać się każdy, bo nietrzeźwi kierowcy są dużym zagrożeniem dla nas i naszych bliskich. Policja apeluje, by zawsze działać w takich sytuacjach.  - Jeżeli masz podejrzenie, że jadący przed Tobą kierowca jest nietrzeźwy, natychmiast poinformuj o tym dyżurnego policji. We wskazane miejsce natychmiast skierowany zostanie patrol - instruuje rzeczniczka chojnickiej policji.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl